BK Nová Paka – HC Jaroměř 2:3 po SN (0:0, 1:1, 1:1, SN: 1:3). Vzhledem k nevídaně širokému kádru dokázali domácí i přes absenci některých hráčů nominovat k utkání velmi dobrou sestavu. V úvodní třetině, ale hosté v utkání dominovali, udávali tempo hry a jen zarputilý výkon celého týmu v obranné třetině podpořený excelentním výkonem Jakuba Dreslera držel nulový stav. Po první třetině bylo však každému jasné, že Jaroměř hraje velice kvalitně a příliš velká šance na bodový zisk tak zřejmě nebude.

Ovšem ve druhé třetině, kterou zahájili hosté přesilovou hrou, nedokázali na svůj výkon z první třetiny navázat. Domácí díky všem zkušenostem z předcházejících utkání dokázali svůj výkon velmi zlepšit a byli to nakonec oni, kteří druhou třetinu udával tempo hry. Tentokrát to bylo na zásahy brankářů opačně. Domácí se dostali do vedení díky šikovnosti lídra týmu Lukáše Kollmana, který překvapil hostujícího Navrátila. Pohybem a pohledem naznačil snahu o přihrávku, ale zcela nečekaně vystřelil a doslova „vymetl" levý horní růžek jaroměřské branky. Poté se však třetí pětice domácích nechala unést radostí a „vlétla" v následném střídaní na soupeře tak, že ztratila kotouč v útočném pásmu a bleskový protiútok proměnil střelou z vrcholu pravého kruhu Světlík.

Na ledě se tou dobou již notně jiskřilo, a tak hlavní arbitr posílal jednoho hříšníka za druhým na trestnou lavici. Ve třetí minutě poslední třetiny dostal domácí do vedení Zvolenský. Hosté vyrovnali znovu Světlíkem „diskutabilní" dorážkou z brankoviště pod i nad těly hráčů i gólmana. Několik šancí pak měli domácí, ale finální část ne a ne vyjít. Naopak hosté měli několik velmi dobrých příležitostí, ale sportovní štěstí stálo trochu na straně domácích. V prodloužení se nic vážnějšího nestalo, i když se oba soupeři velmi snažili. Samostatné nájezdy přinesly rozuzlení již v první sérii. Hosté proměnili první i druhý nájezd. Domácí Zvolenský ne, ale následně Hloušek ano. Na rozhodující nájezd byl připraven hostující Dostál. Branku nedal, ale rozhodčí nechal nečekaně nájezd zopakovat a toho již exekutor využil.

Hosté si tak odvezli dva cenné body, domácí „pouze" jeden, ale pokud budou hrát tímto způsobem, určitě přidají v průběhu soutěže další body.
Fakta: Branky a asistence: Kollman (Ersepka), Zvolenský (Vondrlík) – Světlík (Koblížek), Světlík, SN Hrabica. Rozhodčí: Padevět – Karlík, Kubišta. Vyloučení: 8:11, navíc OT Růta (JA). Využití: 1:0. Diváci: 100. BK Nová Paka: Dressler (Táborský) – Ersepka, Pour – Štěpán, Konečný – V. Plecháč, Nechanický – Zvolenský, Vondrlík, Kollman – Hloušek, Nádvorník, P. Plecháč – Augustin, Bureš, Horyna. Trenér: Petera. ⋌(re)