BK Nová Paka – Spartak Nové Město n. M. 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Úvod utkání přinesl mírnou převahu hostujícího týmu. Po rychlém protiútoku dostal hosty do vedení přesnou střelou k levé tyči Šejnoha. V polovině třetiny, kdy se domácí dostávali do hry, vyhrál vhazování v pravém útočném kruhu Šuvara a pohotovou a rychlou střelou vyrovnal Jan Kadeřábek. Jen tak mohl být výborný Čáp překonán, ale to se již žádnému jinému domácímu hráči po celý průběh utkání nepovedlo, a tak zákonitě přišel trest. V poslední třetině, čtrnáct minut před koncem duelu, podnikli hosté rychlý útok a dobrou kombinací přečíslili domácí. Do odkryté branky pak pohodlně zasunul vítěznou trefu Jan Vlček, když mu kotouč přesně „naservíroval" Petr Škoda. Domácí se snažili, ale nepřálo jim štěstí. Poslední branku vstřelili hosté do prázdné branky, když se domácí snažili srovnat v power-play.

Fakta: Branky a asistence: 11. Kadeřábek (Šuvara) – 3. Šejnoha (Dostál), 47. Vlček (Škoda), 60. Petr. Rozhodčí: Petr – Řezníček, Janovský. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Zásahy brankářů: 30:36. Diváci: 151.

Druhý okresní účastník této soutěže, družstvo SK Jičín, v neděli zavítalo na led hokejistů Dvora Králové k poslednímu utkání první čtvrtiny základní části krajské ligy mužů. Hosté ale bohužel opět „prospali" úvod utkání a nakonec těsně svému soupeři podlehli.

HC Dvůr Králové n. L. – HC Jičín 5:3 (4:0, 0:0, 1:3). V úvodu utkání se opakovala stejná situace jako v letošní sezoně již několikrát. Hned v první minutě aktivnější domácí přitlačili Jičín do třetiny a nepovedená střela Lelky zapadla za záda Pivrnce. Domácí hráli dále aktivně, Jičínu se nedařilo udržet kotouč déle na holích a ve třetí minutě šikovnou tečí po nastřeleném puku zvýšil Ježek na 2:0. O dvě minuty později se z rychlého protiútoku trefil Veselý. Jičín na vývoj skóre reagoval oddechovým časem a výměnou brankářů. Beneš vydržel odolávat pět minut, poté nedůsledná obrana umožnila Polákovi, aby si vybruslil zpoza branky do kruhu a jeho přesná střela znamenala vedení domácích 4:0. Jičín pak přece jen zlepšil obrannou činnost a do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Ve druhé části se hrálo na obě strany, ale střelci obou týmů vyšli naprázdno.
Jičín se však nevzdával ani ve třetí třetině, přece jen ještě zvýšil aktivitu a vytvářel si šance. Při hře ve čtyřech na obou stranách se Jičín usadil ve třetině domácích, Starý vystřelil od modré čáry a kotouč zapadl za záda domácího gólmana. Branka Jičín povzbudila, ještě zvýšil aktivitu a hrálo se „nahoru dolů". Šance vznikaly na obou stranách, ale Jičín měl konečně i trochu štěstí. Ve 49. minutě zaútočil, Weiss zavezl kotouč do třetiny, Najman ho nastřelil na branku a ve vzniklém závaru dorazil puk do branky Ondřej Mizera.

Vzápětí měli vyloženou šanci domácí, nedali a následný únik dvou hráčů na jednoho ztroskotal na dobře postaveném Benešovi. Jičín naopak vzápětí rychlý protiútok proměnil v kontaktní gól, když kombinaci Vajsejtla a Weisse zakončil opět Mizera. Jičín poté vycítil šanci a vrhl vše do útoku. Šance Weisse a Nového ale zůstaly nevyužity a při útočném snažení hostí domácí krásnou nahrávkou na modré uvolnili Ježka a ten svůj nájezd zakončil přesnou střelou. Hosté se i nadále snažili o snížení a vyrovnání, ale žádná ze střel už nenašla správný cíl.

Jičín tak po první třetině soutěže získal čtyři body a propadl se na poslední místo tabulky. Soutěž však pokračuje, zbývá ještě dostatek zápasů k vylepšení postavení. Následuje týdenní přestávka, kterou musí trenéři využít ke zlepšení obrany, zvláště v úvodech utkání. Krajská liga mužů pokračuje v neděli 8. listopadu, kdy Jičín cestuje do Náchoda (17.00).

Fakta: Branky a nahrávky: 1. Lelka (Ježek), 3. Ježek (Hamerský, Lelka), 5. Veselý, 11. Polák (Sedláček), 53. Ježek (Polák) – 45. Starý (Mizera), 49. Mizera (Najman), 50. Mizera (Weiss, Vajsejtl). Sestava HC Jičín: Pivrnec, Beneš – Houser, Buchar – Soukup, Najman – Starý – Weiss, Vajsejtl, Mizera – Nový, Abel, Hladík – Klaban, Vondráček, Kysela. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Martínek – Dudadík, Brandejs. Diváci: 350.    (jj, re)