Letci Letňany – Lomnice nad Popelkou 2:7 (1:1, 1:4, 0:2)

Začátek zápasu patřil domácímu týmu, který šel také do vedení. V dalších minutách exceloval gólman Skákalík, který Lomnici několikrát podržel. První branku v nové sezoně pak za Lomnici vsítil 44 sekund před první sirénou útočník Špaček.

Také do druhé fáze vstoupil soupeř lépe, z tlaku ale nic nevyžil, a tak poslal hosty do vedení Junek. Domácí sice vzápětí ještě snížili, ale v dalším průběhu už střílela góly stále se zlepšující Lomnice a jejich brankostroj se nakonec zastavil až na čísle sedm.

„Začátek určitě patřil soupeři, který lépe bruslil a dostával se do šancí. Většinu třetiny jsme strávili v našem obranném pásmu. Ve druhé třetině jsme ale vstřelili čtyři góly a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Ve třetí části jsme pak už zápas dovedli k vítězství. Musím konstatovat, že všichni hráči, včetně mladíků, podali vynikající výkon. Hlavní zásluhu na výhře má ale gólman Skákalík, který nás hodně podržel. Za výkon musím všem poděkovat," řekl k prvnímu zápasu nového ročníku trenér Lomnice nad Popelkou Martin Knap.

Fakta – branky a nahrávky: Král (Homolka, Březina), Mišner (Provázek) – Špaček (J. Syrovátka), Junek (Drahoňovský), Junek (Doležal), Rudiš (Pavlas), L. Syrovátka (Rudiš), Špaček (J. Syrovátka, Bláha), Drahoňovský. Rozhodčí: Vízner – Hodač, Doležal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:1, 2:2, 2:7.

HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík – Pavlas, Svoboda, Bartoš, Doležal, Erlebach, Martinec, Sehnoutek – Špaček, Bláha, Syrovátka J. – Syrovátka L., Rudiš, Junek – Rutkovský, Drahoňovský, Majdič – Maryška

Další zápasy: Roudnice nad Labem – Žižkov Praha 1:5 (0:1, 1:1,  0:3), Bohemians Praha – Olympik Praha 6:0 (2:0, 1:0, 3:0), Kobra Praha B – Hvězda Praha 4:4 (0:1, 1:3, 3:0), Slavoj Zbraslav – Tygři Černošice 13:2 (5:1, 2:0, 6:1).

Další utkání sehraje Lomnice na domácím ledě. Soupeřem ji bude tým Olympiku Praha.