HC Čeští Letci – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 7:3 (2:0, 3:2, 2:1). Ačkoliv výsledek napovídá jasnému vítězství Letců, tak do poloviny zápasu vedli jen o jedinou branku. O vysokou porážku Zeosu se přičinila především první lajna Letců, která dokázala nastřílet soupeři půltucet branek a sám kapitán Martin Zikmund se trefil hned třikrát! Zápas se nesl v duchu fair play a bezchybný výkon podali i rozhodčí.

Zeos, posílený senzačním vítězstvím nad Rovenskem A, se o úvodní tlak připravil vyloučením Jaroslava Šimka za držení. Na druhé straně Letci chybovali při střídání a za tento nešvar pykali jak v 7., tak pak i závěrečné minutě první třetiny. Úvodní branka padla v 11. minutě, kdy Lukáš Zajíc nahrával na červenou Martinovi Zikmundovi, který se pak rozjel proti Lukášovi Hlavovi úplně sám. Střelou švihem s přesností na centimetry vymetl pravý růžek Hlavovy brány – 1:0. V 19. minutě ujel po levém křídle Daniel Fišar. Lukáš Hlava si povyjel, aby zmenšil střelecký úhel, ale na druhé straně se řítil Zikmund, kterému Fišar poslal puk přes bránícího Patrika Holce. Martin Zikmund měl dostatek času k zakončení do prázdné brány – 2:0.

První vážnou chybu ze strany jinak zodpovědně hrajících Letců potrestal ve 3. minutě druhé třetiny Filip Nalezinek. Ujel zcela sám a Martin Frýba proti jeho střele jen bezmocně promáchl lapačkou – 2:1. Letci ale dokázali bleskově odpovědět.

Po necelé minutě prošla za záda Lukáše Hlavy střela Lukáše Karbana z mezikruží. Karban dostal přesnou přihrávku od mantinelu od Zikmunda a ránou přes obránce dal Hlavovi jesle – 3:1. Zeos jako první v zápase dokázal zužitkovat přesilovou hru při vyloučení Daniela Fišara za podražení. Frýbovi ve 27. minutě prošla za záda střela, na kterou nemohl vidět přes chumel hráčů – 3:2.

Následně se ale Letcům naskytla velká příležitost ke skórování, když měli půldruhé minuty přesilovou hru 5 na 3. Využili ji až pár vteřin před jejím koncem. Po drtivém tlaku zapomněli obránci Zeosu na osamoceného Daniela Fišara před bránou, ten si puk přehodil do bekhendu a zvedl ho do odkryté Hlavovy klece – 4:2. Ve 31. minutě si šťastný střelec odpočinul na trestné lavici za podražení. Zlomový okamžik nastal ve 34. minutě, kdy Letci odskočili na rozdíl tří branek. Martin Zikmund se o puk „přetahoval“ se dvěma obránci a následně střelou z úhlu upravil na 5:2.

V 6. minutě závěrečné třetiny vyčkával na modré osamocený Jiří Mašek. Od Jaromíra Dlouhého dostal přesnou přihrávku a proti Frýbovi se rozjel sám v patách s Josefem Křížkem. Najel si z boku, kam se přemístil i Frýba a pak ve chvíli, kdy se gólman Letců položil na led ho bleskově objel a zavěsil do prázdnotou zející brány!

Stav 5:3 netrval dlouho, protože i na tuto branku dokázali Letci bleskově odpovědět a to již po půl minutě! Tomáš Syrůček nahrával od zadního mantinelu Pavlovi Hanyšovi a ten zvýšil na 6:3. Tečku za zápasem udělala parádní branka Daniela Fišara, který se rozjel proti Hlavovi sám. Hlava si povyjel z brány až do úrovně kruhu a Fišar ho bez problému objel a pak poslal puk do prázdné brány – 7:3.

Letci splnili až na malé výjimky taktické pokyny kouče Jaroslava Kozáka, skvělé zásahy v bráně měl Martin Frýba, a tak se mohli oprávněně radovat z prvního semifinálového vítězství. Hráči lomnického ZEOSu bojovali až do konce, ale na hráče v oranžovém v tomto zápase účinný recept nenašli.
Fakta – branky: Zikmund 3, Fišar 2, Karban, Hanyš – Filip Nalezinek, Jakub Mašek, Jiří Mašek. HC Čeští Letci: Frýba – Syrůček, Těhník, Kohút, Zikmund, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Mizera, Fišar, Křížek, Hanyš, Plecháč, Dytrych. HC Zeos Lomnice nad Popelkou: Hlava – Dlouhý, Lábek, Koudelka, Jiří Mašek, Libor Nalezinek, Filip Nalezinek, Pospíšil, David Košťák, Jan Košťák, Holec, Šimek, Šulc, Hlaváč, Jakub Mašek. ⋌(pč)