„První trénink byl seznamovací na zapracování, kluci se do toho nejprve musí dostat. Nemůžeme od začátku jít do maximální intenzity. V tomto duchu bude probíhat celý úvodní týden, v něm se budeme potkávat jen dopoledne,“ řekl kondiční kouč Michal Tvrdík.

V příštím týdnu by mělo mužstvo trénovat i dvoufázově. Mladší hráči dvakrát v týdnu, starší jednou. Individuálně se zatím připravuje například kapitán Radek Smoleňák či Francouz Jordann Perret.

V úterý mančaft vyrazil do fotbalového areálu ve Vysoké nad Labem, v příštích dnech ho čekají i další rozličná prostředí.

„Od příštího týdne budeme mít k dispozici další sportoviště včetně posilovny, v té strávíme hodně času. Budeme se snažit využívat sportovní plochy jako v minulých letech - ve Vysoké se nám hodně líbí. sportovní areál ve Vysoké Budeme využívat také in-line plochu a další prostory na zimním stadionu,“ vypočítal Tvrdík.

K tomu dojde i na tradiční chuťovky - sjezdovka a rozhledna. „Určitě zavítáme i na Rozárku a na schody na Milíř,“ naplánoval.

První blok přípravy bude trvat devět týdnů, na začátku července ji zakončí testy. „Detailně si chystám vždy týden dopředu. Je potřeba reagovat na to, jak kluci zvládají zátěž a určitá cvičení. Nemá moc smysl si něco podrobně lajnovat na delší dobu, může to zhatit počasí nebo cokoliv jiného,“ řekl trenér.