I když působil v Třinci, Chomutově či naposledy v Plzni, letní přípravu si „osladil“ výběhem na Rozárku, proslulou to sjezdovku v kopci na Nový Hradec. Teď ho to čeká znovu - ale již se spoluhráči z místního Mountfieldu.

„Vím, co mě čeká. Tam je to o morální síle,“ usměje se obránce Bohumil Jank, posila hokejového Hradce Králové pro příští extraligovou sezonu. „Nevím, kolikrát ji budeme běhat. Ale určitě ne málo,“ má jasno.

Letní dril, fyzická příprava, mu přitom nevadí. Dokonce si doma v garáži stvořil soukromou posilovnu. V ní se také připravoval během nynější dlouhé pauzy zaviněné koronavirovým problémem, kvůli němuž byla předčasně ukončena sezona.

„Nejsem takový, že bych seděl doma na prd… a koukal na televizi. Nějak jsem se udržoval,“ upozorní, že se rozhodně neflákal. Proto přišel na úterní start přípravy nachystaný.

„Bylo to zahřívací. Udělali jsme kruhový trénink, dali jsme si fotbálek na rozproudění těla,“ vykládá. „Mně dřina nevadí. Jde jen o běhy. Jak jsem těžký, tak při nich umírám,“ přizná devadesátikilový zadák, který se se do Hradce přesunul po ročním angažmá v Plzni.

Předtím strávil (po odchodu z Hradce v únoru roku 2016) necelé tři sezony v Třinci a jednu v Chomutově. V prvním klubu si zahrál - neúspěšně - finále play off, ve druhém zažil sestup do první ligy. Ale zase u Pirátů spolupracoval s koučem Vladimírem Růžičkou, s nímž se nyní znovu potkává v Mountfieldu.

„Z Hradce mám paní, narodila se mi tady dcera. Bylo příjemné, že ta nabídka přišla, vracím se domů,“ netají, že ho zájem z východu těší. „Jednání s panem Kmoníčkem bylo velice rychlé,“ okomentuje debatu s generálním manažerem klubu.