V oku diváka a fanouška na první pohled působí poněkud zvláštně. Vypadá, že je hodně uzavřený do sebe. Nešlo si nevšimnout, že při televizních rozhovorech je častokrát podrážděný, na normální otázky odpovídá mnohdy pouze jedním či dvěma slovy. Příznivci a odborníci o něm nejednou mluvili jako o kamenné tváři či dokonce morousovi.

close Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík. info Zdroj: Profimedia zoom_in Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík. On to ale tak prostě má, každý jsme přece jiný. Po dobu šampionátu žil jen týmem a dělal vše pro úspěch. Každou minutou se soustředil pouze na svoji práci. Věděl, že je pod obrovským tlakem médií a fanoušků. Po skončení mistrovství přiznal, že se snažil kluky držet dál od všech těchto vlivů.

Ať už je navenek, jaký je, jde o skutečného profesionála a sakra dobrého trenéra. Hodně se probírala už samotná nominace, experti v úspěch moc nevěřili, v kontextu s poslední přípravou se dokonce hovořilo o českém propadáku. Jenže ejhle, Rulík všem pochybovačům zavřel hu..

Do týmu si vybral takové hráče, o kterých byl přesvědčen, že zapadnou do kabiny. Po turnaji se nechal slyšet, že nejdůležitější pro něj byla chemie uvnitř, nejen mezi hráči, ale i v celém realizačním týmu. Když tohle funguje, hráči se pak na ledě obětují mnohem víc.

Sečteno a podtrženo Rulík je pan Trenér. S hráči to očividně umí. Pro hokej, který chce praktikovat, si dokáže vybrat správné typy. Každý z nich je ochoten plnit roli, která mu bude určená. A že jde o sakra úspěšného kouče, to se stačí podívat na poslední roky. Kde všude působil, tam měl výsledky.