HC Čeští Letci Sokol Těpeře 4:7 (0:2, 2:3, 2:2).

Letci do zápasu nastoupili bez své brankářské jedničky Martina Frýby. I když nezačali špatně, přišlo ve 4. minutě za faul loktem vyloučení 5 minut + do konce zápasu pro Lukáše Zajíce. Po třech minutách bránění inkasovali poprvé. Střelcem byl Holoska, který po přesné přihrávce na červenou projel mezi dvěma obránci. V 11. minutě těpeřský gólman Musílek zlikvidoval Zikmundovu střelu a ihned rozehrál na svého spoluhráče Tomáše Vávru. Ten poslal puk do jízdy Holoskovi, který blafákem zvýšil na 0:2.

V 18. vteřině druhé třetiny Holoska prošel přes Tomáše Syrůčka. Po lehké ráně puk doklopýtal pomalu za brankovou čáru Letců potřetí. Otřesený tým Letců se nezmohl na odpověď a červené světlo u jejich brány se rozsvítilo po střele Michala Boudy počtvrté, tentokrát gólman Němec střelu nemohl vidět přes chumel hráčů. Střelcem byl opět Holoska.

První branka Letců na sebe nechala čekat až do 26. minuty zápasu, kdy po přesné Syrůčkově nahrávce zakončil Pavel Hanyš. Ve 28. minutě po Křížkově přihrávce překonal těpeřského brankáře střelou do růžku Daniel Fišar a snížil na 2:5. Chvíli se zdálo, že Letci našli recept na soupeře, pak ale opět na začátku třetí třetiny zaúřadoval Holoska a zvýšil na 2:6.

Za nanejvýš nepříznivého skóre Letci zmobilizovali své síly i bojovnost a v rozpětí pouhých 10 vteřin dvě minuty před koncem zápasu střelili nejprve Václavec a pak Karban každý po gólu. Za stavu 4:6 následovala hra bez brankáře. Drtivý tlak Letců mohl být korunován úspěchem, bohužel přišel faul na Martina Zikmunda.

Za tento přestupek nikdo nešel pykat na trestnou lavici, bohužel za svůj výrok na rozhodčího byl vyloučen Fišar pro nesportovní chování. Letci pokračovali ve hře bez gólmana, a tak konečnou tečkou za zápasem byl gól z hole Davida Broučila do jejich prázdné branky.

FAKTA Z UTKÁNÍ

Branky: Hanyš, Fišar, Václavec, Karban Holoska 5, Bouda, Broučil. HC Čeští letci: Němec - Syrůček, Těhník, Kohút M. Zikmund, Horáček, Sedláček, Kocourek, Václavec, Karban, Zajíc, Fišar, Křížek, Hanyš. Sokol Těpeře: Musílek - Pulíček, Zeman, Holoska, Hriník, Jegr, Kuttelwascher, Klimov, Broučil, Bouda, Vávra.

(pč)