V deváté minutě se hráči spolu s diváky mohli radovat z prvního gólu. Jan Prokop ujel po levém křídle obráncům a snažil se zakončit bekhendem na zadní tyč, bohužel neúspěšně, ale Matěj Krejčík pohotově dorazil kotouč do branky. Druhou branku přidal v osmnácté minutě Zdeněk Borovec, kterého ke skórování vyzval krásnou přihrávkou Ondřej Žalud. První třetina tak skončila 2:0.

Druhá třetina pokračovala v podobném tempu, avšak optický tlak domácích končil na betonech hostujícího brankáře, který přiváděl domácí hráče k zoufalství. Hosté kteří navštěvovali pásmo domácích jen ojediněle využili v 35. minutě přečíslení, když se prosadil František Prokop a snížil na 2:1. Více vzrušení druhá perioda nepřinesla a domácí odcházeli zklamaní vývojem utkání do šatny.

Třetí třetina byla oproti té druhé gólovější. V 47. minutě využili domácí přesilovku, Průšek nabil Žaludovi a jeho střelu tečoval do branky Kollman. Hosté odpověděli během 35 vteřin, když Rylicha překonal Šváb. V 50. minutě domácí vystihli rozehrávku hostí, Sedmík posunul puk Prokopovi, který si pohrál s obránci a přesně trefil odkrytý prostor nad ramenem Káchy. 4:2. Tento stav vydržel necelé tři minuty a hosté opět využili chyby v obraně domácích a Šoltés mohl zvedat ruce nad hlavu. O necelou minutu později nabil Borovec Sedmíkovi, který trefil přesně a navýšil vedení na 5:3 pro Jičín. Poslední branka utkání padla v 55. minutě, když Najman našel křižnou přihrávkou Krejčíka, který vyšperkoval kombinaci a našel Prokopa, který jen nastavil hůl a završil na konečných 6:3.

HC Jičín - HC TS Varnsdorf 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. Krejčík (Prokop), 18. Borovec (Žalud), 47. Kollman (Žalud, Průšek), 50. Prokop (Sedmík), 54. Sedmík (Borovec), 55. Prokop (Krejčík, Najman) - 35. Prokop F. (Damnitz), 48. Šváb (Rubeš, Žďánský), 53. Bali Šoltés (Rubeš). Rozhodččí: Bernat - Krejbich, Borecký. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 100.

Jičín tak zvládl poslední domácí utkání před play off vítězně a připsal si další tři body do tabulky. V posledním kole vyjedou loupežníci z Jičína na led České Lípy.