Putují za ledem jako ve středověku putovali hledači za svatým grálem. Hradečtí hokejisté cestují po stadionech v okolí, aby si zatrénovali. Na místním zimáku totiž stále kvůli sporu města s pronajímatelem, tedy firmou ABD Invest, není led.

„Pěkně mě to nervuje. Nevím, co mám dělat dřív," netají generální manažer Aleš Kmoníček, že je v jednom kole. „Taky se nám to pěkně prodražuje," doplní.

Prvoligový tým dospělých se na sezonu připravuje v Pardubicích, dorostenci dojíždějí do Nymburka.

„V Pardubicích přijde hodina až na čtyři a půl tisíce," potvrzuje šéf Kmoníček. A to se mužstvu trenéra Martina Hostáka stalo, že v pondělí začínal fázi na ledě až v devět večer… „Ale to není problém. Jako malí jsme trénovali od šesti ráno," mávl rukou kapitán Martin Vágner.

Večerní čas možná potíž není, přesto se na klub řítí další problém. „13. srpna mají začít na ledě všechny kategorie. Nevím, jak všechno odtrénujeme," upozorňuje Aleš Kmoníček.

„Věřím, že v polovině srpna už led v Hradci bude," reaguje primátor Zdeněk Fink.

Město podalo na okresní soud žádost o předběžné opatření, které by ABD nakázalo led vyrobit. Podle smlouvy měl být totiž už 23. července.

Zda bude požadavek úspěšný, rozhodne soud do 10. srpna.

Kam hradečtí hokejisté dojíždějí

PARDUBICE 27 km

Na extraligovém stadionu trénuje první mužstvo kouče Martina Hostáka. V týdnu tam bylo čtyřikrát, ve čtvrtek sehrálo zápas v Benátkách nad Jizerou. Cena ledu od 2500 korun do 4500 korun za hodinu (záleží na tom, zda jde o hlavní plochu nebo malou halu)..

NYMBURK 69 km

Do středočeského města vyrážejí na přípravu dorostenci. V minulém týdnu sem jezdili vždy, když neměli zápas. Utkání sehrál tým kouče Pavla Táborského ve středu v Olomouci a včera v Mladé Boleslavi. Cena ledu je 2500 korun za hodinu.