Druhé vítězství v Generali Česká Cupu si připsali hokejisté hradeckého Mountfieldu, když před vlastními fanoušky po dobrém výkonu přehráli 2:0 Brno.

Domácí borci na Kometu vlétli a na první gól nečekali ani dvě minuty. To Vladimír Růžička ml. narýsoval parádní pas do jízdy Kellyho Klímy, který se proti Klimešovi nemýlil. Mountfieldu patřil i zbytek úvodního dějství, ale z gólu už se nikdo neradoval. Toho se přítomní diváci nedočkali ani ve druhé třetině, avšak domácí svého soupeře i nadále přehrávali. Pojistku přidal Hradec ve 47. minutě, kdy si novicové v hradeckém dresu vyměnili role. Kelly Klíma našel v přesilovce Růžičku, jenž propálil skvěle chytajícího Klimeše a rozhodl.

Hokejisté Olomouce v prvním zápase letního Česká Generali Cupu nestačili na Hradec Králové v poměru 2:5.
Generali Česká Cup: Hradečtí hokejisté vyhráli v Olomouci

V úterý se Hradec představí na ledě Pardubic (17.00).

Hradec Králové - Brno 2:0

Fakta - branky a nahrávky: 2. Kelly Klíma (Růžička, Čáp), 47. Růžička (Kelly Klíma). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Bryška, Axman. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 750. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Čáp, Jank, F. Pavlík, Váchal, Pilař – Smoleňák, Cingel, Lev – Kelly Klíma, Růžička, Sklenář – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Orsava, Síla, R. Pavlík.
HC Kometa Brno: Klimeš – Freibergs, Pyrochta, Mikyska, Gulaši, Zábranský, Bartejs – Schneider, Holík, Zaťovič – Kratochvíl, Šoustal, Vincour – Kusko, Rákos, Kunc – Horký, Střondala, Plášek – M. Svoboda.