Skóre utkání otevřel hostující Schleiss, který překonal Lukeše, jenž dostal přednost v brance před Mazancem.

Druhé dějství přineslo vyrovnání. Trefil se sváteční střelec, obránce Nedomlel. Následně měla obě mužstva početní výhody, ale ty zůstaly nevyužity.

Ve třetí třetině nejprve Hradec nevyužil dvojnásobnou přesilovku a naopak byl potrestán, když početní výhodu Vítkovic zužitkoval Krenželok. Už to vypadalo, že Hradec odejde ze zápasu bez bodu, ale 50 vteřin před koncem v power play srovnal Koukal.

Výhru však nakonec vybojovali přece jen hosté. V prodloužení jim druhý bod přesnou střelou do šibenice vystřelil Lakatoš.

David Pastrňák.
Anketa Sportovec roku: na Královéhradecku vyhráli Souček a Pastrňák

Hradec Králové - Vítkovice 2:3 v prodl.

Fakta - branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (Trška), 52. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 – 0:1.
Mountfield Hradec Králové: Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák, Koukal, Perret – Kelly Klíma, Zachar, Sklenář – Pilař, Morong, Síla.
HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Polák, Štencel, Trška, Gewiese, Koch, Kovář, Černý – Lakatoš, Hruška, Schleiss – Krenželok, Marosz, Dej – Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, Mikyska, Ryšavý.

Hokejová extraliga – 28. kolo: Hradec Králové – Vítkovice 2:3 pp, Pardubice – Plzeň 4:1, Sparta Praha – Zlín 10:0, Mladá Boleslav – Č. Budějovice 5:4, Litvínov – Brno 2:1 pp.