Konečně se prosadili v přesilové hře, navíc dokázali získat důležité vítězství. Hokejisté Hradce Králové přetlačili v rámci 44. kola extraligy Olomouc 3:2.

Mountfieldu se vstup do utkání nepovedl. První přesilovku utkání totiž v šesté minutě proměnil hostující obránce Ondrušek.

Odpověď přišla ve 12. minutě z hole Kevina Klímy. Hradecký rychlík předvedl parádní sólo a přesnou střelou vyrovnal na 1:1.

„Cítil jsem, že mám vyšší rychlost, tak jsem to zkusil a vyšlo to,“ řekl ke svému gólu Klíma.

Druhá perioda byla na branky ještě bohatší. Nejprve přišly dvě hradecké branky. Zaváhání olomoucké obrany využil Zachar. Na 3:1 zvyšoval ve 25. minutě Nedomlel. Hanáci se však zvedli a Mountfieldu pořádně zatápěli. Odměnou jim bylo snížení, o které se postaral Kunc.

Hokejista Adam Rutar z Olomouce.
Kosticyn má snížený trest za faul na Rutara ze sedmi duelů na tři

Závěrečné dějství ale patřilo gólmanům, ani jeden už za svoje záda nepustil jediný puk, proto si Hradec dokráčel pro těsné vítězství. Hned zítra se představí od 18 hodin na ledě Komety Brno.

Hradec Králové - Olomouc 3:2

Fakta - branky a nahrávky: 12. Kevin Klíma (Šalda, Koukal), 23. M. Zachar, 25. Nedomlel (Smoleňák, Cingel) – 6. Ondrušek (Ostřížek), 33. Kunc (Strapáč, Vyrůbalík). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3, navíc Nedomlel (Hradec) 10 min. OT. Využití: 1:1. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0.
Mountfield HK: Mazanec – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Jank, Graňák, Šalda, R. Pilař – Kevin Klíma, Koukal, Perret – Orsava, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák, Cingel, Lev – Jergl, J. Veselý, M. Zachar.
HC Olomouc: Lukáš – A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček, T. Černý – Bambula, J. Knotek, Ostřížek – Kunc, Nahodil, Klimek – Gřeš, Strapáč, Burian – Handl, Kolouch, Olesz.

Hokejisté Prostějova si ve 27. kole Chance ligy vyšlápli na lídra soutěže z Vrchlabí.
Prostějov nováčkovi nevoní. Vrchlabští hokejisté Jestřábům podlehli i v odvetě

Hokejová extraliga – 44. kolo: Sparta Praha – Pardubice 5:4 sn, Třinec – Zlín 5:2, Litvínov – Karlovy Vary 3:2 pp, Mladá Boleslav – Liberec 1:2 pp, Plzeň – České Budějovice 5:4 pp, Brno – Vítkovice 0:4.