Dvě proměněné přesilovky a tříbodový zisk proti lídrovi soutěže z Třince. Hradecký Mountfield v pátek přehrál Oceláře 3:2. „Dokázali jsme to v závěru urvat za tři body, vyšly nám přesilovky, což je super,“ řekl k utkání hradecký útočník Petr Koukal.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Hned ve druhé minutě zbytečně fauloval Jergl a Třinec trestal. Početní výhodu využil Hrňa. Domácí však přispěchali s odpovědí. V přesilovce vyšla spolupráce dvojčat Klímových. Kelly zadovkou našel Kevina, jenž prostřelil Štěpánka.

Ve druhé periodě šli nejprve znovu do vedení hosté. Stránský dostal pěknou přihrávku na modrou a svoje sólo proměnil. Mountfield srovnal krok v další početní výhodě, když od modré přesně mířil Graňák, pro kterého to byla první letošní trefa v dresu Hradce. Rozhodující moment utkání přišel v 44. minutě, Štěpánka překonal Růžička a rozhodl o třech bodech pro Mountfield.

Fotbalová příprava: FC Hradec Králové - FK Varnsdorf.
Hradečtí fotbalisté nezvládli generálku. Facka nám pomůže, řekl Vlkanova

Hradec Králové - Třinec 3:2

Fakta - branky a nahrávky: 10. Kev. Klíma (Kel. Klíma), 26. Graňák (Kev. Klíma), 44. V. Růžička (Jergl, Koukal) – 3. Hrňa (M. Doudera, M. Růžička), 22. M. Stránský (M. Adámek, Rodewald). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar, Kukla – Perret, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, M. Zachar – Lev, J. Veselý, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Poppel.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, M. Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Hrňa – Chmielewski.

Hokejová extraliga - další výsledky 48. kola: Mladá Boleslav – Pardubice 5:2, Sparta Praha – Litvínov 2:4, Plzeň – Vítkovice 3:1, České Budějovice – Olomouc 1:2, Karlovy Vary – Zlín 5:4 pp, Brno – Liberec 4:1.