Už ve čtvrtek od 17 hodin Hradečtí hostí na domácím ledě třinecké Oceláře. Těm mají také co vracet, když s nimi letos ještě nevyhráli. Pokud však naváží na dobrý výkon ze západu Čech, mohli by být úspěšní.

„Jsme moc spokojeni s výsledkem i výkonem. Samozřejmě Plzeň má velkou marodku a musí hrát v sestavě s juniory, ale i tak je pro nás vítězství hodně cenné,“ hodnotil hradecký forward Jakub Lev. Tomu se od prosince náramně daří. Svoji produktivitou se řadí mezi nejlepší hráče týmu. A to i přesto, že hraje až ve čtvrté formaci.

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 1:4
Sladké vítězství. Hradec konečně zdolal tým z první čtyřky!

„Je jedno, kde hraji. Já chci pro tým vždycky odevzdat maximum. Hraji i o svoje jméno do dalších let a nedělám v tom rozdíly,“ uvedl Lev.

Hrdinou úterního zápasu byl však obránce Jeremie Blain, který v Plzni dvakrát skóroval. Nejprve v první třetině využil zmatků v plzeňské obraně. Následně se prosadil v početní výhodě čtyř proti třem. Výkonem potvrdil, že by měl být po odchodech Filipa Hronka a Petra Zámorského bekem číslo jedna.

Čtvrtečnímu soupeři Hradce se v posledních duelech vůbec nedaří. Třinec prohrál poslední čtyři zápasy a propadl se na třetí místo tabulky. Využijí toho Lvi?