Skvělý obrat předvedli hokejisté Hradce Králové. S Mladou Boleslaví prohrávali po první třetině 0:2, manko však dotáhli a nakonec vyhráli v nájezdech. Ten rozhodující proměnil kapitán Smoleňák.

Hradec do utkání vstoupil hodně aktivně, ale žádná z jeho šancí se neujala. Naopak pykal za svoji nedisciplinovanost. Nejprve se v početní výhodě po rychlé akci prosadil Jääskeläinen. Další přesilovku využil ještě do první sirény Šťastný. Druhá perioda se Mountfieldu vydařila lépe. Hned na jejím začátku dokázal snížit Orsava. Poté Lvi přečkali trestné střílení, které neproměnil Flynn. V závěrečné části se povedlo vyrovnat Jerglovi. Prodloužení gól nepřineslo, rozhodovalo se tak v nájezdech. Tam byl Hradec stoprocentní a zaslouženě získal druhý bod.

Po dvou letech se do Krkonoš vrátily závody nadějných sdruženářů.
Osm závodů, pět zlatých pro Čechy. Youth Cup se v Harrachově vydařil

„Všichni jsme hrozně rádi, že jsme to otočili. Myslím, že to bylo zasloužené,“ hodnotil utkání brankář Mountfieldu Štěpán Lukeš.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 3:2 po sam. náj.

Fakta - branky a nahrávky: 22. Orsava (V. Růžička), 46. Jergl (Kevin Klíma, M. Zachar), rozh. náj. Smoleňák – 16. Jääskeläinen (Šťastný, Kotala), 20. Šťastný (Ševc, Kotala). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Špringl, Rampír. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Bez diváků. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0 – 0:0.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák, Cingel, Lev – M. Zachar, Morong, Jergl.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Bernad, Šidlík, Dlapa – Lunter, A. Zbořil, Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – Alderson, Bičevskis, J. Stránský.

Běh vodou. I to patří do překážkových závodů Gladiator race, které se pravidelně konají nejen na Královéhradecku.
Sportvisio zahajuje sezonu. Bude v akcích plodnější?

Hokejová extraliga – 37. kolo: Hradec Králové – Mladá Boleslav 3:2 sn, Pardubice – Vítkovice 3:0, Sparta Praha – České Budějovice 6:2, Zlín – Plzeň 2:0, Olomouc – Brno 2:1 pp, Liberec – Karlovy Vary 4:3.

14. České Budějovice 34 4 3 6 21 81:130 24

Další program - 37. kolo - středa, 17.30: Litvínov – Třinec (O2 TV sport).
38. kolo - čtvrtek, 17.30: Karlovy Vary – Pardubice (O2 TV sport). Pátek, 17.00: Plzeň – Hradec Králové, Zlín – Liberec, 17.30: Č. Budějovice – Litvínov, Mladá Boleslav – Třinec, Vítkovice – Olomouc, 18.00: Brno – Sparta (O2 TV sport).