Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky naposledy porazili v neděli České Budějovice na jejich ledě 5:3. Utkání to určitě nebylo jednoduché a to i přesto, že Hradec vedl po první třetině už 4:0.

„Náš vstup do zápasu byl fantastický, dali jsme čtyři góly. Poté se Budějovice zvedly, daly dva góly a musím říct, že potom byly hodně nepříjemné. Sami jsme si vlastní laxností zápas znepříjemnili,“ hodnotil utkání hradecký bek Bohumil Jank, který právě na jihu Čech s hokejem začínal.

Gólman Madeta Motoru Jiří Patera kryje střelu hradeckého Radka Smoleňáka. Na ledě ale vydržel jen do desáté minuty, po čtvrtém inkasovaném gólu střídal.
Skvělý start nakonec Hradci stačil

Už v úterý od 18 hodin však Mountfied hostí velice silnou Mladou Boleslav. A má jí co vracet. Před jedenácti dny na jejím ledě prohrál 2:5. „Musíme začít porážet týmy z horní šestky a jít si tvrdě pro body,“ hecuje před dnešním střetnutím Jank.

Extraliga hokeje
Program – úterý, 17.00: Sparta Praha – Č. Budějovice, Zlín – Plzeň, Třinec – Vítkovice, 17.20: Liberec – Karlovy Vary (ČT sport), 17.30: Litvínov – Pardubice, 18.00: Hradec Králové – Mladá Boleslav, Olomouc – Kometa.