Poslední dva duely hokejistů Hradce Králové musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Zatímco v pátek družina Vladimíra Růžičky prohrála doma s Českými Budějovicemi, v neděli dokázala v dovednostní disciplíně vyhrát 4:3 na ledě Vítkovic. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Cingel

Do utkání vstoupili lépe domácí, když je v 10. minutě poslal do vedení Fridrich. To Mountfield nakoplo. Do první sirény dokázal zásluhou Perreta a Lva otočit nepříznivý vývoj zápasu.

I ve druhém dějství se hrál útočný hokej. Nejprve poslal Hradec do dvoubrankového vedení Smoleňák, jenže Vítkovicím stačilo na snížení pouhých 64 vteřin, to se trefil Hruška. Vyrovnání si domácí schovali do 55. minuty. Druhou branku v zápase vstřelil Fridrich.

Utkání 8. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary, 9. října 2020 v Ostravě. (zleva) Jan Schleiss z Vítkovic a Dominik Graňák z Karlových Varů.
Velký návrat! Mountfield posílil jeho bývalý kapitán

Prodloužení nabídlo strhující bitvu, ale vyznamenali se obra gólmani. Do nájezdů nasadil trenér Růžička do branky Štěpána Lukeše. Ten sice třikrát inkasoval, ale předvedl několik úspěšných zákroků a pomohl k vítězství. Rozhodující nájezd proměnil až v osmé sérii Cingel.

Vítkovice - Hradec Králové 3:4 po sam. náj.

Fakta - branky a nahrávky: 10. Fridrich (Schleiss), 34. Hruška (Fridrich, Pyrochta), 55. Fridrich (Stach, Schleiss) – 13. Perret (Koukal), 19. Lev, 33. Smoleňák (Blain, Nedomlel), rozh. náj. Cingel. Rozhodčí: Pešina, Obadal – Bryška, Axman. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0.
HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – Svačina, Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss – Mallet, Werbik, M. Kalus.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, Graňák, Jank, F. Pavlík, Šalda, Gaspar – Perret, Koukal, Kevin Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák, Cingel, Lev – R. Pilař, J. Veselý, Jergl.

Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - Královští sokoli Hradec Králové.
FOTO, VIDEO: Pardubičtí obři si podali východočeského krále

Hokejová extraliga - další výsledky 41. kola: Brno – Litvínov 3:4, Plzeň – Pardubice 3:0, České Budějovice – Mladá Boleslav 2:6, Liberec – Olomouc 1:2, Třinec – Karlovy Vary 6:3, Zlín – Sparta Praha 2:4.