Vervu porazili svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky počtvrté v sezoně. Utkání se skvěle vydařilo obránci Filipu Pavlíkovi. V zápase dvakrát skóroval, k tomu přidal i jednu asistenci.

Východočeši zvládli skvěle úvodní třetinu, když své dvě branky dal právě Pavlík. První byla celkem náhodná, to hradecký bek nahrával před branku a kotouč se šťastně od Kudly odrazil za záda bezmocného Zajíčka. Druhý gól zaznamenal Pavlík jen o necele dvě minuty déle. Tentokrát v přesilové hře napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Mountfieldu se vydařil i začátek druhé periody, když Sklenářovu střelu tečoval Koukal. Domácí odpověděli na konci druhé periody, Lukeše překonal Irving. V závěrečném dějství snížil na 2:3 Ščotka, ale to bylo, i díky skvěle chytajícímu Lukešovi, ze strany Vervy vše.

Roman Prymula na zápase pražské Slavie.
Prymula? Výsměch. Nemůže kázat vodu a sám pít víno. Ať jde prodávat do marketu

Litvínov - Hradec Králové 2:3

Fakta - branky a nahrávky: 39. Irving (P. Zdráhal, Zajíček), 47. Ščotka (V. Hübl, Balinskis) – 13. F. Pavlík (Perret, V. Růžička), 15. F. Pavlík (V. Růžička, Koukal), 21. Koukal (J. Sklenář, F. Pavlík). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Bez diváků. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0.
HC Verva Litvínov: Zajíček – Balinskis, Cibulskis, Demel, Kudla, Irving, Ščotka – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – L. Stehlík, Gerhát, Látal – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – M. Havelka, Helt, Zygmunt – Slavík.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Perret, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, M. Zachar – Lev, Cingel, Smoleňák – R. Pilař, Kevin Klíma, Kelly Klíma.

Hokejová extraliga - další výsledky 46. kola: Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2, Sparta Praha – Olomouc 0:3, České Budějovice – Liberec 2:5, Karlovy Vary – Plzeň 4:2, Pardubice – Třinec 2:6, Brno – Zlín 9:3.

14. České Budějovice 45 5 4 7 29 116:176 30

Příští program - 47. kolo - neděle, 15.30: Zlín – České Budějovice; 16.00: Liberec – Třinec, Hradec Králové – Sparta Praha, Vítkovice – Karlovy Vary; 16.30: Plzeň – Brno; 17.00: Pardubice – Litvínov; 18.00: Olomouc – Mladá Boleslav (ČT sport).