Potvrdili nelichotivou bilanci. Hokejisté Mountfieldu znovu nedokázali porazit tým z elitní šestky, což se jim mimochodem podařilo pouze jednou v sezoně, a na ledě Sparty prohráli 0:3.

Pražané k vítězství nakročili už v první třetině. Samotný začátek duelu byl sice vyrovnaný, ale závěr periody patřil domácím, když se během dvou minut prosadili Řepík a Rousek.

Ve druhém dějství se ani jeden z týmů z branky neradoval. Největší šanci hradeckého týmu měl Růžička, ale bezchybný gólman Machovský jeho pokus zneškodnil.

A když se ve třetí třetině neprosadil ani Orsava z nařízeného trestného střílení, Sparta si vedení pohlídala a dokonce ho v závěru navýšila. Na konečných 3:0 pro domácí dával po pěkné individuální akci útočník Tomášek.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice

Mountfield v Praze nezopakoval dobrý výkon z derby, šanci na nápravu bude mít v pátek, kdy doma hostí od 18 hodin Litvínov.

Sparta Praha - Hradec Králové 3:0

Fakta - branky a nahrávky: 16. Řepík (Polášek, Tomášek), 18. Rousek (Sukeľ, Vitouch), 50. Tomášek (Sukeľ, Rousek).
Rozhodčí: Lacina, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.
HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček, Košťálek, Polášek, Jurčina, Němeček, Jandus, Kalina – Sobotka, Horák, Řepík – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Říčka – Šmerha, Vitouch, Dvořáček.
Mountfield HK: Lukeš – Nedomlel, Blain, Pavlík, Pilař, Jank, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – Sklenář, Růžička, Jergl – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav.
Divoký hokejový večer: S hattrickem, ale bez výhry

Hokejová extraliga - úterní dohrávky - 5. kolo: Karlovy Vary – Litvínov 4:6, 8. kolo: Sparta Praha – Hradec Králové 3:0, 26. kolo: Vítkovice – Liberec 1:4, 7. kolo: Zlín – Brno 0:3, 9. kolo: Pardubice – Mladá Boleslav 4:5sn, Olomouc – České Budějovice 3:2pp.

14. Č. Budějovice 28 2 3 6 17 69:108 17

Příští program - 33. kolo - čtvrtek, 17.30: Zlín – Brno (O2 TV sport). Pátek, 17.00: Třinec – Pardubice, Olomouc – Sparta, 17.30: Plzeň – Karlovy Vary (O2 TV sport), Vítkovice – Mladá Boleslav, 18.00: Hradec Králové – Litvínov, Liberec – Č. Budějovice.