Hned osm gólů nabídlo utkání 38. kola hokejové extraligy mezi Plzní a hradeckým Mountfieldem. Z vítězství 5:3 se radoval západočeský celek.

Domácí do utkání vstoupili lépe, když Mazance překonal v sedmé minutě Kodýtek. Hradec vyrovnal těsně před koncem první třetiny, to přečíslení tři na dva zakončoval kapitán Smoleňák.

Jenže prostřední část patřila jednoznačně Plzni. Ta šla po gólech Přikryla a Poura do vedení 3:1. Za Mountfield snižoval svým druhým gólem v zápase Smoleňak, jenž se prosadil ze svého klasického místa před brankou. Rozhodující moment zápasu přišel vteřinu před druhou sirénou. Lang se dostal k dorážce na brankovišti a překonal Mazance. Hradci nepomohla ani trenérská výzva, která branku domácích pouze potvrdila.

Východočeši nevstoupili dobře ani do třetí části. Na 5:2 zvyšoval svým druhým gólem v utkání Přikryl. Za Hradec už pouze korigoval v přesilovce Lev. Mountfield tak nenavázal na poslední vzájemný zápas (vyhrál 4:1) a z Plzně odjel domů s prázdnou.

Cristiano Ronaldo je na sociálních sítí nejsledovanější sportovec světa
Jak Ronaldo přišel (zatím) o rekord. I díky hradeckému sekretáři…

Plzeň - Hradec Králové 5:3

Fakta - branky a nahrávky: 7. Kodýtek (V. Lang), 24. Přikryl (Stříteský, Rob), 33. Pour (M. Lang, Stříteský), 40. M. Lang (L. Kaňák, Gulaš), 46. Přikryl (Eberle) – 19. Smoleňák (Cingel, Lev), 35. Smoleňák (Cingel, F. Pavlík), 50. Lev (V. Růžička, Orsava). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Gebauer, Ganger. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš – Stach, Suchý, Pour – Straka, Kracík, Malát – Rob, Přikryl, Eberle.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, R. Pilař, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák, Cingel, Lev – M. Zachar, Morong, Kubík.

Hokejová extraliga – 38. kolo: Karlovy Vary – Pardubice 3:4, Plzeň – Hradec Králové 5:3, Zlín – Liberec 2:3 sn, České Budějovice – Litvínov 3:4, Mladá Boleslav – Třinec 3:2, Vítkovice – Olomouc 2:1, Brno – Sparta Praha 2:4.

14. Č. Budějovice 35 4 3 6 22 84:134 24

Příští program - 39. kolo - neděle, 14.00: Pardubice – Brno (ČT2), 15.00: Třinec – České Budějovice, 15.30: Litvínov – Zlín, 16.00: Hradec Králové – Karlovy Vary, Liberec – Vítkovice, Olomouc – Plzeň, Sparta Praha – Mladá Boleslav.