Poprvé v sezoně si východočeští hokejisté dokázali vyšlápnout na tým z elitní čtyřky. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v úterý vyhráli v Plzni vysoko 4:1. V utkání se dvěma brankami blýskl hradecký bek Blain.

Mountfield do utkání vstoupil přímo skvěle. Vybojoval si dvojnásobnou přesilovku, kterou hned ve 4. minutě dokázal zužitkovat po střílené přihrávce od Růžičky kapitán Smoleňák. Těsně po polovině první části bylo ještě veseleji. Blain využil zmatků v plzeňské obraně a prostřelil Frodla.

O třetí branku Hradce se už ve druhé periodě postaral Zachar, jenž stejně jako na Spartě skóroval v oslabení. V posledních třech duelech se třikrát trefil! Následně se v přesilovce čtyř proti třem prosadil podruhé v zápase Blain.

Západočeši se ve třetí třetině zmohli pouze na snížení, když Mazance překonal Suchý. Mountfield tak po kvalitním výkonu z Plzně odvezl zaslouženě všechny body.

Trénink fotbalistů FC Hradec Králové v rámci zimní přípravy.
Hradecké fotbalisty čeká po Plzni dřina a zimní liga

Plzeň - Hradec Králové 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 47. Suchý (Straka, Eberle) – 4. Smoleňák (Růžička, Orsava), 11. Blain (Kelly Klíma), 26. Zachar (Koukal), 37. Blain (Lev, Orsava). Rozhodčí: Mrkva, Micka – Svoboda, Špringl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:0.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Kaňák, Vráblík, V. Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš – Straka, Suchý, Eberle – Rob, Přikryl, Pour – Slanina, Malát.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Blain, Pavlík, Pilař, Čáp, Šalda, Gaspar – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – Sklenář, Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev.

Hokejová extraliga - dohrávané 12. kolo: Plzeň – Hradec Králové 1:4, Karlovy Vary – Pardubice 4:5, Zlín – Liberec 4:3 sn, České Budějovice – Litvínov 4:3, Mladá Boleslav – Třinec 3:2, Vítkovice – Olomouc 1:2, Kometa Brno – Sparta Praha 4:3 pp.