Ve čtvrtek se utkání mezi Hradcem a Třincem kvůli díře v ledu neodehrálo. Oba týmy přispěchaly s pohotovým řešením. Na pátek narychlo domluvily vzájemný zápas 48. kola, který se hrál v pátek v Třinci. V tom Mountfield na Oceláře nestačil a podlehl jim 1:3.

První třetina nabídla zajímavou podívanou, ale ani jeden z týmů se prosadit nedokázal. Naopak se hráči střídali spíše na trestné lavici, když se hrálo hodně nedisciplinovaně.

Ve druhé periodě šel Hradec zásluhou Perreta do vedení. Francouzský forvard využil parádního pasu od Kevina Klímy a otevřel skóre zápasu, když přesnou střelou překonal Kacetla. Jenže zbytek třetiny patřil Ocelářům. Postupně se trefili Martin Kovařčík, Gernát a Stránsky a rázem to bylo 3:1 pro domácí.

Tvrdý boj na palubovce Brňanek mají hradecké Lvice (v černém) za sebou, v sobotu je čeká krajské derby v Trutnově.
Lvice měly namále, teď derby v Trutnově

V závěrečném dějství se nejvíce dařilo oběma gólmanům, kteří už za sebe nepustili jediný puk, což znamenalo, že se Hradec z Třince vracel bez bodu.

Třinec - Hradec Králové 3:1

Fakta - branky a nahrávky: 28. M. Kovařčík (Rodewald, Leier), 33. Gernát (M. Kovařčík), 36. Stránský (M. Růžička) – 22. Perret (Kevin Klíma, Pilař). Rozhodčí: Hodek, Kika – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Bez diváků. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, Doudera, Musil, Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Stránský, Vrána, M. Růžička – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, Pavlík, Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav.
Až do prodloužení. Druhý bod pro Pardubice trefil obránce Mikuš

Hokejová extraliga – 35. kolo: Třinec – Hradec Králové 3:1, Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 pp, Olomouc – Č. Budějovice 3:2, Karlovy Vary – Zlín 5:1, Litvínov – Sparta 3:5, Vítkovice – Plzeň 4:3, Liberec – Brno 2:3 sn.

14. České Budějovice 32 4 3 6 19 78:122 24

Příští program - 36. kolo - neděle, 16.00: Karlovy Vary – Olomouc, Mladá Boleslav – Litvínov, Vítkovice – Zlín, 16.30: Plzeň – Liberec, 17.00: Č. Budějovice – Pardubice, Brno – Hradec Králové, 17.30: Třinec – Sparta Praha (ČT sport).