Pod tlakem to jde. Hradecký Mountfield vyhrál na ledě Karlových Varů 4:3a dává zapomenout na předchozí špatnou sérii. Dvěma góly se blýskl Jakub Lev.

První třetinu zvládli lépe svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky, když jedinou branku v úvodní dvacetiminutovce vstřelil bek Hronek, kteerý využil dobrého pasu od Kevina Klímy a Novotného prostřelil.

Domácí Energie zareagovala až po polovině utkání, kdy Mazance překonal Kaše. Mountfieldu vrátil vedení po parádním solu Cingel, který se proháčkoval mezi obránci domácích a obelstil i bezmocného Novotného. Vedení vydrželo Hradci necelých pět minut. To po pěkné kombinaci srovnával na 2:2 Hladonik.

Třetí třetina však patřila hradeckému útočníkovi Lvovi, jenž dvěma góly rozhodl o výhře. Za Energii už pouze snižoval Koblasa.

První zápas v hradeckém dresu odehrál útočník Marek Zachar, jenž přišel z Liberce výměnou za Radovana Pavlíka. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Myslím si, že jsme odehráli suprový zápas dozadu i dopředu. Už se jenom těším na další zápasy, opravdu jsem si to moc užil,“ uvedl dvaadvacetiletý hokejista, jenž se mohl prosadit i střelecky. „Škoda. Byla z toho jen tyčka, to se nedá nic dělat.“ A jak viděl nový tým? „Hradec má výborný mančaft,“ řekl.

Nečekaný úspěch slavili hokejisté Kolína v souboji dvou nováčků Chance ligy. Na Vrchlabí jim stačily tři vstřelené branky.
Darované body, zlobil se po porážce v Kolíně kouč Baďouček

Karlovy Vary - Hradec Králové 3:4

Fakta - branky a nahrávky: 31. Kaše (Šenkeřík), 37. Hladonik (Kaše, Flek), 54. Koblasa (Kaše) – 17. Hronek (Kevin Klíma), 32. Cingel (Zámorský), 49. Lev (Zámorský, Pilař), 51. Lev (Pilař). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:2.
HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, Mikyska – Hladonik, Kaše, Flek – Zabloudil, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Hronek, Šalda, Pavlík, Jank, Zámorský – Orsava, Cingel, Kelly Klíma – Sklenář, Růžička, Smoleňák – Perret, Koukal, Kevin Klíma – Lev, Zachar, Jergl – Pilař.

Extraliga – 4. kolo: Liberec – Mladá Boleslav 3:2. 5. kolo: Sparta – Vítkovice 5:2. 26. kolo: Karl. Vary – Hradec Králové 3:4, Brno – Pardubice 0:3, Č. Budějovice – Třinec 2:1 pp, Plzeň – Olomouc 1:2 pp.