„Překvapilo mě, že mužstva kromě rychlosti neztrácejí ani v taktických záležitostech,“ říká zkušený brankář o české extralize.

Barulin zatím za Dynamo nastoupil ve čtyřech zápasech. Pátý start může přidat ve středečním extra souboji s rivalem z Hradce Králové.

Máte za sebou první výhru s Pardubicemi, navíc s čistým kontem. Jak velký význam pro vás vítězství v Českých Budějovicích mělo?
Jsem rád především za fanoušky a za náš tým. V první řadě to jsou ale tři body pro mužstvo.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Třetí hokejový střet rivalů hostí Pardubice

Potřeboval jste se dostat po pauze opět do zápasového vytížení?
Tak velkou pauzu jsem neměl, byl jsem bez hokeje asi dvacet dní, ale každý den jsem trénoval. Nicméně každý hráč potřebuje zápasovou praxi, já jsem se do ní zde hodně rychle dostal a jsem moc rád, že se mi podařilo vychytat první čisté konto.

Jak si zatím zvykáte na českou extraligu?
Nebylo těžké si zvyknout, je tu řada hráčů, kteří hráli v Kontinentální hokejové lize. Tomáš Zohorna, Jan Kolář nebo Jakub Nakládal. V KHL hraje řada českých hokejistů a jsou v Rusku velmi populární. Přijel jsem s kamarádem Andrejem Kosticynem, takže jsme se ještě o to snáze sžili s mužstvem. Velmi nám zde pomáhá také Marek Ďaloga, který hodně překládá i pomáhá nám se orientovat ve městě.

Jak se vám pobyt v Pardubicích zamlouvá?
Moc se mi v Česku líbí, často jsme se ženou jezdili na dovolenou do Prahy. Trochu mě překvapilo, jak jsou Pardubice malé město a i tak dokážou být tak krásné.

Marek Zachar (vlevo) rozhodl duel proti Zlínu.
Zachar o derby: Bude to vyhecovaný zápas

Poprvé jste se přesunul z Ruska do jiné soutěže. Překvapilo vás něco?
Určitě úroveň hokeje zde v České republice. Nečekal jsem, že zápasy budou v takovém tempu, překvapilo mě, že mužstva kromě rychlosti neztrácejí ani v taktických záležitostech.

V zápasech jste představil různé masky s motivy bývalých klubů. Mají pro vás nějakou speciální symboliku?
V každém klubu se snažím vytvořit si masku, která bude mít symboly daného klubu, ale zde jsem ještě neměl dostatek času. A proto hraji ve staré masce.

Máte nějaký motiv, který opakujete na všech svých maskách?
Myslím si, že úplně ne. Jediné, co zůstává, je to, že vzadu na masce mám vždy napsána jména mojí ženy a taky dětí.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Druhý bod pro Dynamo trefil Poulíček. Pardubice vyhrály v prodloužení

Co vám o Dynamu prozradil váš krajan Stěpan Zacharčuk, který do Pardubic přišel před rokem?
Byli jsme ve spojení. Už když sem přišel minulou sezonu, bavili jsme se, že se muselo bojovat o udržení v nejvyšší soutěži. I přesto bylo plné hlediště, fanoušci tým podporovali, zpívali chorály a prostě se bavili hokejem.

Jaké jsou vaše cíle v této sezoně?
Jaký může být jen cíl? Každý sportovec je voják a jak se v Rusku říká: „Špatný voják je ten, který se nechce stát generálem.“