Dvakrát vedli, ale nakonec odjížděli hradečtí hokejisté z ledu mladoboleslavských Bruslařů bez bodu, když prohráli 2:4. Na výhru nestačil ani 150. extraligový gól Vladimíra Růžičky mladšího. „Číslo možná pěkný, ale my jsme sem jeli vyhrát a bylo jedno, kdo dá gól, takže to není žádná náplast,“ řekl k utkání Růžička junior.

Mountfield do utkání vstoupil velmi dobře. Na konci šesté minuty se po vyhraném buly dostal ke střele Smoleňák a otevřel skóre. Mladoboleslavská odpověď přišla ve 12. minutě. Cienciala předvedl parádní individuální akci, kterou zakončil bekhendovým blafákem, Mazanec v hradecké brance byl bezmocný.

Ve druhé periodě nejprve zaznamenal svůj jubilejní gól Růžička, když mířil zápěstím přesně. Vedení ale Hradci dlouho nevydrželo. Domácí Šťastný potrestal vyloučení Nedomlela.

Třetí třetina patřila jednoznačně Bruslařům, kteří po gólech Pláňka a Bičevskise zaslouženě vyhráli a Hradci v tabulce odskočili.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 3:1.
Hradečtí fotbalisté v poháru končí. Třemi góly je sestřelil jejich bývalý hráč

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2

Fakta - branky a nahrávky: 12. Cienciala (Claireaux, Ševc), 35. Šťastný (Ševc, Jääskeläinen), 49. Pláněk (Cienciala), 53. Bičevskis (Cienciala, Bernad) – 6. Smoleňák (Lev), 33. V. Růžička (F. Pavlík). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Bez diváků. Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Šidlík, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Moravec – Kotala, A. Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – G. Szturc, Bičevskis, J. Stránský.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar, Kukla – Perret, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, M. Zachar – J. Veselý, Lev, Smoleňák – R. Pilař, Koukal, Kelly Klíma.

Hokejová extraliga - další výsledky 50. kola: Vítkovice – Pardubice 5:3, Plzeň – Zlín 7:0, České Budějovice – Sparta Praha 2:7, Karlovy Vary – Liberec 3:2, Brno – Olomouc 2:3 pp, Třinec – Litvínov (odloženo).