„Začátek zápasu jsme odehráli dobře, ale ve druhé třetině jsme zase přestali hrát. Musíme si na to dávat pozor, jestli chceme se sérií ještě něco udělat,“ hodnotil utkání hradecký útočník Marek Zachar.

První třetina duelu branku nepřinesla. Více ze hry měl domácí Liberec, už v šesté minutě orazítkoval Vlach tyč za Mazancem. Následně se ve velké příležitosti objevil Musil, ale v jasné šanci minul.

Jenže domácí to mrzet nemuselo, i prostřední část zápasu totiž patřila jednoznačně Tygrům. Skóre otevřel po přesné nahrávce od Najmana kanonýr Bulíř. Na 2:0 zvýšil do druhé sirény Vlach, když Mazance propálil v přesilové hře. Stejný hráč dokázal využít i další početní výhodu, tentokrát střelou z první nedal hradeckému gólmanovi šanci a rozhodl o zaslouženém libereckém vítězství. Série se teď přesouvá na východ Čech.