Do utkání v Českých Budějovicích hokejisté hradeckého Mountfieldu výborně vstoupili, když úvodní třetinu vyhráli 4:0, nakonec se však o vítězství strachovali až do samotného závěru. Těsnou výhru 5:3 jistil gólem do prázdné Lev.

Lepší začátek zápasu si Hradec nemohl přát. Na jihu Čech vedl rychle o čtyři branky, když se prosadili Šalda, dvakrát Smoleňák a Perret.

Kdo čekal lehký zbytek zápasu, ten se mýlil. Domácí Motor ve druhé části dokázal po brankách Formana a Jonáka snížit na 2:4. Navíc hned ve 44. minutě už to bylo pouze o gól. To Mazance překonal Doležal.

Mountfield si však závěr utkání pohlídal, znovu už neinkasoval a utkání dotáhl k tříbodovému vítězství. Gólovou tečku za zápasem udělal Lev, jenž se trefil do prázdné branky. Hradec zapsal třetí výhru v řadě.

Finsko - ČR - Hokejové utkání turnaje Karjala v Helsinkách, které se hrálo 7. listopadu 2020, zprava Filip Hronek z ČR a Aleksi Saarela z Finska.
Hokejisté se v Moskvě musejí obejít bez Hronka se Zadinou

České Budějovice - Hradec Králové 3:5

Fakta - branky a nahrávky: 24. Forman, 37. Jonák, 44. Doležal – 1. Šalda (J. Sklenář, Smoleňák), 4. Smoleňák (Koukal, Hronek), 8. Smoleňák (Orsava, Šalda), 10. Perret (Kevin Klíma, Hronek), 60. Lev. Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Třetiny: 0:4, 2:0, 1:1.
Madeta Motor České Budějovice: Patera (10. Strmeň) – Slováček, Vydarený, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Pavel, Roth, Suchánek – Christov, Venkrbec, Jonák – Forman, Raška, Doležal – Michnáč, Gilbert, Voženílek – Karabáček, Prokeš.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Hronek, Šalda, Pavlík, Jank, Zámorský, Čáp – Kelly Klíma, Cingel, Orsava – Smoleňák, Zachar, Sklenář – Kevin Klíma, Koukal, Perret – Jergl, Lev, Pilař.

Výsledky a pořadí

Extraliga – 27. kolo: Liberec – Pardubice 1:2, Č. Budějovice – Hradec Králové 3:5, Karlovy Vary – Mladá Boleslav 1:2 sn, Vítkovice – Litvínov 6:2, Plzeň – Sparta 2:6, Zlín – Olomouc 1:4, Brno – Třinec 1:3. 26. kolo: Zlín – Litvínov 0:2.