Dlouhých dvanáct utkání trvala vítězná série vrchlabských hokejistů. A jejímu konci nic nenasvědčovalo ani v úvodních dvou třetinách domácího duelu s Novou Pakou.

Vrchlabí - Nová Paka 4:5 (2:1, 1:0, 1:4)

Fakta – branky a asistence: 13. Rolinek (Sýkora), 17. Jirků (Bednář, Sýkora), 28. Vašíček, 60. Sýkora (Jirků, Havránek) – 5. Malík (Hnik, Dvořák), 42. Hnik (Malík, Suvorov), 50. Malík (Hnik), 57. Hnik (Pohl, Bezděk), 59. Mlčoch (Abrahám, Ukhin). Rozhodčí: Čáp – Žídek, Hradil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1560.
HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Soukup) – Jirků, Havránek, Vágner, J. Moník, Vašíček, Voženílek, Kynčl, Bendík – Hlaváč, Urban, Bednář – Rolinek, Matějček, P. Sýkora – Hozák, Kastner, Mrňa – Chalupa, Bláha, F. Jirásek.
BK Nová Paka: Mahdal (Vacek) – Suvorov, Malík, Müller, Hroudný, Abraham, Pohl, Bezděk, Mlčoch – Dvořák, Ukhin, Hnik – Kloutvor, A. Půlpán, Foerster – Hidveghy, Škvrně.

Svěřenci kouče Baďoučka si od úvodních vteřin vytvářeli jednu šanci za druhou, přesto od páté minuty prohrávali, když přečíslení dvou na jednoho proměnil v překvapivý stav Malík - 0:1.

K obratu zavelel Rolinek, jenž ve 13. minutě ve třetím duelu po příchodu do Vrchlabí zaznamenal svůj třetí gól sezony. Zanedlouho skóroval také Jirků, a když se ve 28. minutě v brankovišti prosadil důrazný Vašíček, nikdo z bezmála šestnácti stovek diváků nepochyboval o vítězství velkého favorita.

Závěrečná perioda ale nabídla nebývalou vzpouru druholigového nováčka. Hosty vrátil do hry už po necelých dvou minutách Hnik a deset minut před závěrečnou sirénou dokonce na 3:3 vyrovnal Malík.

V době, kdy domácí mysleli na očekávaný nápor, přišly dvě vyloučení na straně Stadionu a hosté oba fauly potrestali gólem. Za stavu 3:5 ještě při power-play snížil obávanou dělovkou Sýkora, víc už ale lídr tabulky nestihl a v domácím prostředí letos poprvé prohrál.