Sedm lednových utkání mají za sebou, čtyři na vrchlabské hokejisty v tomto měsíci ještě čekají. Svěřenci trenéra Baďoučka v novém roce prožívají úspěšné období - ze sedmi duelů dokázali šest vyhrát. Naposledy doma gólem Heřmana na konci pětiminutového prodloužení přehráli pražskou Slavii (2:1).

„Odehráli jsme bojovné utkání proti silnému soupeři. V závěru jsme bohužel ztratili tři body. Měli jsme několik šancí, abychom to utkání rozhodli už dřív, ale když se nám nepodaří vstřelit gól ani při hře pěti proti třem, těžko můžeme pomýšlet na lepší výsledek. Ve finále jsme ale spokojení se dvěma body,“ řekl po středečním zápase šéf vrchlabské střídačky.

Jeho tým se i přes „ztrátu“ jednoho bodu v první lize vyhřívá na třetí příčce a před sebou má další náročný test. Už v sobotu se horalé představí na ledě Poruby, tedy druhého celku tabulky.

Slezané v sezoně září, neplatí ale za nezdolného soka. Hlavně v domácím prostředí dokáží ztrácet body. Naposledy jejich arénu vyloupil Sokolov, před tím Jihlava, Litoměřice a pražská Slavia.

Ve středu Ostravští dokázali uzmout tři body v hale Šumperka, kde už v 15. minutě vedli rozdílem tří branek. Ve zbytku duelu však žádný další sttřelecký úspěch nepřidali. Po vítězství 3:1 tak jejich trenér Martin Janeček hodnotil výkon svých svěřenců následovně:

„Do utkání jsme vstoupili sebevědomě, což vyústilo v tříbrankové vedení. Úplně odlišná byla hra od druhé třetiny a to vlastně až do konce utkání. Přestali jsme bruslit, útoky začaly být nekompaktní a Šumperk vycítil šanci. Troufnu si říct, že nebýt brankáře Foltána, tak hrozila i ztráta bodů. Tohoto vítězství si važme, zadarmo rozhodně nebylo.“

Kdo tedy v sobotu naváže na tři dny staré vítězství? Budou to domácí hokejisté Poruby, nebo jejich vyzyvatel z Vrchlabí, který úvodní vzájemný duel sezony vyhrál 3:2?