Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hladík režíroval výhru Jičína!

Jičínsko - KLM: Šestadvacetiletý útočník byl u všech branek svého týmu, jeden gól dal a na čtyři přihrál. Tým Daniela Pletky tak porazil Jaroměř 5:1.

2.10.2017

Jičín - JaroměřFoto: Josef Hlaváček

Úvod vyšel parádně. Po prvním kole sezony krajské hokejové ligy mužů mohou být spokojeni oba dva okresní zástupci této soutěže.
Plný počet bodů za domácí výhru získal Jičín. Svěřenci Daniela Pletky zahájili soutěž proti silné Jaroměři. A v sestavě nechyběla posila opravdu zvučného jména. Do druhé útočné formace nastoupil bývalý extraligový hráč Václav Pletka, bratr současného kouče hráčů z města pohádky.

Samotné utkání mělo až nečekaně jednoznačný vývoj, kdy Jičínští bezezbytku využili dobrý vstup do zápasu a připsali si na úvod důležitou výhru 5:1.

CO ROZHODLO

První třetina začala aktivní hrou z obou stran, bez gólového efektu. V polovině třetiny měl Jičín výhodu přesilové hry, nevyužil ji a vzápětí hrál sám v oslabení. Ani hosté nebyli úspěšní, a tak po skončení oslabení rozjel akci Hladík, nahrál Štěpánovi, který se vrátil z trestné lavice a otevřel skóre utkání. Jičín přidal na tempu, dobře napadal rozehru hostí a vytvářel si další šance.

Druhá branka padla v závěru třetiny. Jičínu se podařilo vypíchnout soupeři kotouč a Hladík s Průškem jeli sami proti jednomu obránci, dobře si vyměnili puk a Hladík ho nakonec předložil Průškovi před bezmocného gólmana hostí.

Druhou část začal Jičín opatrněji, chvíli byl pod tlakem, ale dobrou obrannou činností, podpořenou bezchybným výkonem Beneše v brance udržel čisté konto. Domácí poté nevyužili další přesilovku, ale v pokračující hře opět Hladík získal kotouč a poslal do samostatného úniku Němce, který svou brankou vyhnal hostujícího gólmana na střídačku.

V úvodu posledního dějství se Jičín ubránil zbytku přesilovky, hosté pokračovali v tlaku a ve 44. minutě Beneš neudržel ránu Bujňáka, puk mu vypadl za záda na brankoviště, odkud ho Kačerovský dopravil do sítě. Domácím se na chvíli přestalo dařit a hosté se dostali do tlaku. Po několika minutách ale opět zaúřadoval Jakub Hladík. Získal kotouč, pronikl zprava do třetiny hostí, objel branku a z úhlu se „bekhendem“ trefil zřejmě do betonů gólmana a od nich do branky. Jičín poté již kontroloval hru, i když dvakrát zvonila tyč za zády Beneše. Domácí měli rovněž několik dobrých šancí a jednu z nich využil Mikolášek, když mu puk předložil před prázdnou branku, kdo jiný než hrdina zápasu Hladík.

Jičín – Jaroměř 5:1

Fakta – Branky a nahrávky: 12. Štěpán (Hladík), 20. Průšek (Hladík), 27. Němec (Hladík), 48. Hladík, 55. Mikolášek (Hladík) – 44. Kačerovský (Bujňák). Rozhodčí: Padevět – Runštuk, Purtík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. Diváci: 180. Jičín: Beneš, Pivrnec – Kejmar, Brzák – Najman, Houser – Mikolášek, Štěpán – Weiss, Vajsejtl, Kollman – V. Pletka, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík. Po třetinách: 2:0, 1:0, 2:1.

V Nové Pace viděli diváci nejvíce branek z programu prvního kola. A navíc i prodloužení a nájezdy. Po celé utkání byli domácí proti Náchodu vždy o krok vpředu a v samotném závěru měli dokonce dvoubrankový náskok. Náchodští však dokázali vyrovnat a zápas dospěl do nájezdů, kde byli úspěšnější Novopačtí.

Od samého počátku byli hosté rychleji bruslícím týmem a kombinačně zdatnějším. Domácí ale dokázali houževnatostí a zarputilostí tento rozdíl vyrovnat a nakonec slavili dva body. „Obětavý výkon celého týmu přispěl k šťastnému konci. Čtyři proměněné nájezdy vedly k zisku cenných dvou bodů. V průběhu utkání byl soupeř lepší, ale jeho branky mnohdy padly za přispění naši nepozornosti či po šťastných tečích,“ hodnotil zápas trenér Nové Paky Petr Zvolenský starší a dodal: „Přípravu jsme zahájili velmi pozdě díky absenci ledové plochy v Nové Pace. I o to je výkon cennější. Nebudeme předjímat, čeká nás velmi těžká sezóna.“

Náchodské v utkání trápila koncovka, což si hostující tábor moc dobře uvědomoval. „V úvodním zápase sezóny se hrál atraktivní hokej pro diváky bohatý na góly. V průběhu utkání jsme byli lepším týmem, soupeř z první vážnější akce skóroval. Šance jsme si vytvářeli, ale s gólovým zakončením jsme byli na štíru,“ nechal se slyšet Ludvík Berger, manažer Náchoda. „Pořád jsme doháněli gólové manko, ve třetí třetině dokonce dvougólové. V prodloužení jsme soupeře jasně přehrávali, skórovat se nám nepodařilo. V samostatných nájezdech, tedy v dovednostní loterii, byl šťastnější soupeř, ke kterému se přiklonilo štěstí. To nám chybělo. Náš tým předváděl hru spíše hodnou průběhu sezóny než ze samého úvodu. Oceňuji bojovnost celého týmu,“ uzavřel své hodnocení Berger.

Nová Paka – Náchod 7:6 po sn.

Fakta – Branky a nahrávky: 6:13 Hric (Richter, Šuvara), 19:35 Barbora (T. Kadeřábek), 30:16 Hric, 37:21 Hloušek (Hric, Šuvara), 40:38 Šuvara (Hric), 47:09 Rychlovský (Krsek, Kerekanič), 65:00 Barbora – Havrda (Macháň), Valášek (Komárek), Valášek (Škoda, Pánek), Havrda, Maršík (Hlavatý, Leeder), Kodym (Plíhal, Chaloupka). Rozhodčí: Pahulák – Kozák, Macek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Nová Paka: Škop (Bouška) – Ersepka, Spal, Kulhánek, Pour, Jebavý, Hric, Krsek, Šuvara, Barbora, Kerekanič, T. Kadeřábek, Richter, T. Rychlovský, Hloušek. Po třetinách: 2:1, 2:2, 2:3 – 0:0, 1:0. Diváci: 143.

Autor: Dominik Palm

2.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.