Dvě sezony a šlus… Pardubický kádr opouští Tomáš Hyka. Zkušený útočník se s klubem dohodl na ukončení smlouvy.

„Tomáš u nás odvedl kus práce a pomohl Dynamu dvakrát zvítězit v základní části extraligy, za to i za jeho služby jménem celého klubu děkuji. Nyní se naše cesty rozchází. Po dvou letech se stejným kádrem nás čeká drobná přestavba. Pracujeme na získání útočníka jiné typologie,“ okomentoval důvod Hykova odchodu Petr Sýkora, nový sportovní ředitel Dynama.

„Tomášovi přeji hodně sportovního i osobního štěstí do dalších let,“ dodává sportovní ředitel pardubického klubu.

close Tomáš Hyka rozšířil svůj kariérní playlist o dvě sezony v Pardubicích. info Zdroj: HC Dynamo Pardubice zoom_in Tomáš Hyka rozšířil svůj kariérní playlist o dvě sezony v Pardubicích.

Tomáš Hyka působil v pardubickém klubu od sezony 2022/2023, kdy do klubu přišel společně s Lukášem Sedlákem a Romanem Willem z ruského Čeljabinsku. Přes tím si zahrál také slovutnou NHL v barvách Las Vegas.

Celkově naskočil do osmdesáti extraligových zápasů v základní části, ve kterých vstřelil dvacet gólů a přidal devětačtyřicet asistencí. Ve vyřazovacích bojích zapsal dalších sedmatřicet zápasů a zaznamenal tucet kanadských bodů za dva góly a deset asistencí. Letos žádná trefa do černého. Náhoda? Nebo mu nevoněl silový hokej, který je ve vyřazovacích bojích podmínkou?

V pardubickém dresu zasáhl také do Ligy mistrů, kde v devíti utkáních „udělal“ osm bodů do produktivity. Na loňském Spengler Cupu vstřelil ve čtyřech zápasech jednu branku. A na krk si pověsil stříbro. Dvakrát byl členem vítězného týmu na přípravném turnaji s názvem Dolomiten Cup.

Hyka nečekal na novou práci dlouho. Okamžitě po něm sáhla pražská Sparta. S jednatřicetiletým křídlem podepsala tříletý kontrakt. Přestup má logické důvody.

„Agent mi po sezoně zavolal, že se mnou chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma. V Praze máme totiž dlouhodobé bydlení,“ uvádí Hyka na stránkách teď již svého nového chlebodárce.

Na Pardubice mu ale zůstanou hezké vzpomínky.

„Chtěl bych poděkovat fanouškům Dynama za krásné a nezapomenutelné zážitky. Děkuji za veškerou podporu, kterou nám dávali v každém zápase. Přeji jim, aby měli stále takovou radost z hokeje. Moc jim děkuji, byli vážně úžasní,“ vyznává se Tomáš Hyka.

Hyka číslo 5. Mladoboleslavský rodák se stal již pýtým hráčem, který opuští Dynamo Pardubice po (ne)úspěšné sezoně. Adam Musil projevil zájem odejít do Liberce. Robertovi Říčkovi také skončila smlouva a zakotvil v Brně. Dalšími do rozlučové party jsou lednové výměny brankář Dominik Pavlát, který projevil zájem odejít do ciziny a útočník Richard Pánik.