Samotné play – off začalo šesti osmifinálovými zápasy. Ty vedle jasných a předpokládaných výsledků nabídly i některá překvapení. Tím největším bylo vyřazení nováčka soutěže, týmu Svijan, který se během celé základní části jevil ve velmi dobrém světle a zaznamenal i řadu úspěchů. Jeho katem se nečekaně stala Gema Jičín, která smrtící úder udala v prodloužení.

Částečným překvapením byla Divá Bára, která 4:5 podlehla Dobré Vodě. Problémy s postupem přes Libáň měl i další účastník Skupiny TOP, a to Grey Grizzlies Hořice. Problémy s postupem přes první dvě kola play – off neměl Holín. V osmifinále jasně přehrál Železnici 17:6 a dvě jasné výhry si připsal i ve čtvrtfinále proti Pěnčínu. Další skalp na své konto si málem připsala i Gema, která v prvním duelu čtvrtfinále potrápila nejvýše nasazené Hastrmany. Výhra by však měla mnohem větší význam než – li remíza 4:4, která prakticky první duel anulovala a Hastrmani tak v odvetě mohli rozhodnout jasně 6:0.

Dalším jasným postupujícím byly Sklepy. Možná největší favorit play – off a obhájce titulu rozdrtil Dobrou Vodu 11:0 a 11:5, přičemž soupeř nastřílel své branky až v závěru odvety, za rozhodnutého stavu. Po problémech v osmifinále se o kvalitě soupeřů z nižších úrovní znovu přesvědčili Grey Grizzlies, kteří vypadli po rozhodujících samostatných nájezdech s Chomuticemi, které po několika letech postoupili do bojů o medaile. Na rozjeté Hastrmany však Chomutice nestačily. Dvojnásobný aktivní držitel titulu mistra zaniklé Skupiny „B" nedal svému soupeři šanci a zvítězil ve dvou zápasech 12:2 a 7:2, přičemž šesti góly se na tom podílel Petr Mizera, důležitá postava následného finále.

Semifinálová dvojice Sklepy vs. Holín, která byla reprízou loňského finále, byla o poznání vyrovnanější. Přesto Sklepy působily dosti živějším dojmem. V prvním utkání si však nechali vlastní hrubou nedisciplinovaností vyrovnat ve třetí periodě na 3:3 a v poslední vteřině rozhodnout o vedení Holína v sérii. K postupu tak potřebovali dvakrát zvítězit, což se jim nakonec podařilo. Ve druhém klání vedl Holín už 2:0 a rozdíl mohl být i vyšší. V prostřední třetině však novopačtí nakonec otočili až na 6:2. Rozhodující duel nabídl opět vyrovnanější hru, ale Sklepy si i přes těsný výsledek hru bezpečně hlídaly a postup zasloužily.

Ve finále se potkaly dva nejsilnější celky sezony. O konečném výsledku rozhodla kvalita brankáře Ondry Šece. V prvním duelu ještě pustil za svá záda tři branky včetně vyrovnávající 70 sekund před koncem, jeho spoluhráč Daniel Mácha ale rozhodl v prodloužení. Ve druhém finále už Šec nekapituloval, což bylo v ročníku už počtvrté, a Petr Mizera dvěma góly z dorážek rozhodl o vítězství Hastrmanů 2-0 v utkání i ve finálové sérii. Finále nabídlo velmi dobrý hokej, o kulisu se postarala i výborná návštěva 113 diváků. Hastrmani tedy mohli slavit mistrovský hattrick a od znovuotevření zimního stadionu vyhrály všechny soutěže, do kterých nastoupili.

O bronz se den po finále utkal loňský vícemistr Holín s Chomuticemi a o své výhře nenechal pochybovat. Nakonec zvítězil 10:2 a třetí cenný kov získal právě on. Jeho hráči navíc ovládli kanadské bodování play – off, když jich v první osmičce bylo hned šest v čele s vítězem Jardou Hlavatým s 21 body.
Konečné pořadí: 1. Hastrman/Vapos, 2. Sklepy Team NP, 3. Holín, 4. Chomutice, 5. Grey Grizzlies, 6. Pěnčín/Daliměřice, 7. Dobrá Voda, 8. Gema Jičín, 9. Pivovar Svijany, 10. Divá Bára, 11. Zmijozel, 12. Spirit Jičín, 13. Libáň, 14. SHC Železnice, 15. Kopidlno, 16. Robousy, 17. Blata, 18. Lužany, 19. Čerti Běchary. ⋌(jh)