Hrdinou středečního utkání byl jednoznačně domácí útočník Jan Rutkovský. Třicetiletý forward nejprve v úvodní periodě vystřílel svému týmu dvougólový náskok. Soupeř však první přestávku orámoval trefami znamenajícími vyrovnání a duel už už směřoval do prodloužení.

Hokejisté České Třebové vítězí ve finále Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Ve finále přehráli soka z Nového Města nad Metují.
Jen pět vteřin od pokračování série. Spartak v krajském finále poražen Kohouty

V čase 56:55 ale Rutkovský k radosti turnovských příznivců zkompletoval hattrick a tentokrát už soupeř odpověď nenašel. V sérii tak Jičín vede už pouze 2:1 a před sebou má ideální příležitost na potvrzení druhého mečbolu. Čtvrtý zápas se totiž hraje tento pátek ve městě pohádek. Očekává se rekordní návštěva a znovu by u toho neměl chybět objektiv fotografa Romana Vlačihy.

KL Liberecka, finále - 3. zápas

Turnov - Jičín 3:2

Fakta – branky a nahrávky: 4. Rutkovský (Knap, Vondráček), 12. Rutkovský (Maděra, Suska), 57. Rutkovský (Suska, Hloušek) – 19. Průšek (Borovec), 22. Krejčík (Najman). Rozhodčí: Vala, M. Kaňkovský – Serbus, Grundler. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 353. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Stav série: 1:2.

HC Turnov 1931: D. Kysilka (Musílek) – P. Zákoutský, Jiránek, Zbroj, Starosta, J. Zákoutský, Suska, Nikolič, M. Kysilka – D. Maděra, Hloušek, Kožarik, D. Knap, J. Vondráček, Křepelka, M. Adamec, Liška, Rutkovský, M. Malinský. HC Autocentrum Jičín: D. Kořínek (L. Beneš) – Richter, A. Řeháček, M. Žalud, Najman, O. Žalud, Mikolášek – M. Krejčík, Průšek, V. Němec, P. Kysela, Sedmík, Kollman, Borovec, Žďárský, E. Dvořák, Kloutvor, Vajsejtl.

Další utkání se hraje v pátek od 17.30 na ledě Jičína. Případný rozhodující pátý duel by hostil v neděli stadion Ludvíka Koška.

Hokejové finále je na východě Čech u konce. Z titulu se radují hráči České Třebové, na druhém místě končí Spartak Nové Město nad Metují.