Nadějné výkony, kruté porážky. Východočeské trio ve druhé lize a její skupině Sever ani v jednom případě nebodovalo. Hokejistům Nové Paky proti Děčínu nestačil ani hattrick Tomáše Nezbedy, Hronov zase prohospodařil dvoubrankový náskok na ledě Mosteckých Lvů. Padli i hokejisté Dvora Králové nad Labem, v jejich zápase o držiteli tří bodů rozhodla jediná střela.

Soutěž pokračuje již ve středu a na programu 2. kola bude například krajské derby mezi Hronovem a Dvorem Králové nad Labem.

Nová Paka – Děčín 4:5

V Nové Pace se hrál vyrovnaný zápas, který neměl papírového favorita. Skóre otevřeli při dvojnásobné přesilovce domácí trefou Netušila, za dvě minuty ale bylo srovnáno, když se taktéž v početní výhodě prosadil Balcar.

Bruslaři ještě jednou vedli zásluhou Nezbedy, v prostřední části hry ale Medvědi dvěma slepenými góly stav zvrátili a po trefě Faigla ze 44. minuty už vedli rozdílem dvou branek.

Domácí ale zbraně nesložili. Za necelou minutu je do hry vrátil Nezbeda a v čase 52:09 stejný hráč završil hattrick. Radost Novopackým ale dlouho nevydržela. Za další 23 vteřin totiž puk za záda Vacka dostal Janoušek a na pátý gól soupeře už domácí zareagovat nedokázali.

Program 2. kola – středa 18.00: Hronov – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Mostečtí Lvi, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Děčín – Bílina.

Fakta – branky a asistence: 9. Netušil (Nezbeda, Leder), 16. Nezbeda (Parshakov), 45. Nezbeda (Krsek), 53. Nezbeda (Jonáš, Malík) – 11. Balcar (Volráb), 24. Harkabus (Zajan, Loukota), 25. Smola (Faigl, Volráb), 44. Faigl (Volráb, Balcar), 53. Janoušek (Volráb, Faigl). Rozhodčí: Bernat - Kettner, Brož. Vyloučení: 4:6, navíc Jonáš 5 minut + OK. Využití: 1:2. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 0:2, 2:2.

BK Nová Paka: Vacek (Pluháček) – Jonáš, Hroudný, Leder, Junek, Serov, Filip, Šípek – Netušil, Hnik, Malík – Krsek, Nezbeda, Paršakov – Kerekanič, Foerster, Ivashchenko – Klíma, Petrov. HC Děčín: Lavinger (Blažek) – Loukota, Balcar, Mareš, Gottfried, Stuchlý, V. Tůma – Hruška, Šeliga, Fojt – J. Tůma, Smola, Zajan – Harkabus, Volráb, Sýkora – Faigl, Janoušek.

Dvůr Králové nad Labem – Letňany 0:2

Osazenstvo zimního stadionu pod Hankovým domem před úvodním buly minutou ticha zavzpomínalo na zesnulého rodáka ze Dvora Králové nad Labem Vzpomínka fanoušků na Ladislava Lubinu.Vzpomínka fanoušků na Ladislava Lubinu.Zdroj: Miloslav KnapLadislava Lubinu, jenž pár dní před utkáním zemřel po dlouhé nemoci. V samotném duelu se na břehu Labe potkali dva ambiciózní soupeři a od začátku zápasu se hrál rychlý hokej plný soubojů. Dvě třetiny skončily bez branek, až na startu té závěrečné vypálil hostující Turek, jehož ránu domácí gólman Brázdil zaznamenal až za svými zády – 0:1.

Rodos za nepříznivého stavu vystupňoval svůj tlak, vytvořil si i několik gólových příležitostí, překonat bezchybného brankáře Kopřivu ale nedokázal.

V power-play pak domácí inkasovali podruhé, když se 13 vteřin před koncem do prázdné branky trefil Kastner.

Fakta – branky a asistence: 41. Turek (Zedek), 60. Kastner. Rozhodčí: Kraval – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:5, navíc Vašíček – Pejchal oba 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 350. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Haas) – Vašíček, Voňka, Franc, Matějíček, Muška, Petira, M. Tondr – Hoskovec, J. Dvořák, J. Ježek – Luštinec, Havlas,Valášek – Půhoný, Moučka, M. Procházka – Vácha. HC Letci Letňany: Kopřiva – Fiala, Zedek, Houška, Kučera, Lokajíček, Hasil, Pohl, Kolářík – Arnošt, M. Poul, Turek – Řepík, Wojnar, Hozák – Pejchal, Vacín, Kellerstein – Kastner, J. Hlaváč, Hrala.

Mostečtí Lvi – Hronov 6:5

Nejblíže bodovému zisku byli z východočeského tria nečekaně hokejisté Hronova. Ti se představili v hale velkého favorita, Mostecké Lvy se jim ale podařilo řádně zaskočit. Už po pěti minutách Wikov vedl o dvě branky a po trefě Dohnala vracel náskok na hokejky hostů Maršík.

Hronovští hráli výborně, soupeř jim ale jak v první, tak ve druhé třetině dokázal střelecky sekundovat a takřka na každou branku dokázal najít odpověď.

Díky druhé zápasové trefě Liutova ze 38. minuty si Východočeši nesli těsný náskok i do závěrečné periody, v ní ale domácí přece jen dokázali stav zvrátit a jejich vítěznou branku zaznamenal v čase 51:35 Šimeček.

Fakta – branky a asistence: 6. Dohnal (Nedrda, Fučík), 23. Řehoř (Fučík, Mical), 30. Písařík (Procházka, Stříbrný), 33. Havlůj (Urbánek, Stříbrný), 45. Smolka (Fučík, Šimeček), 52. Šimeček (Mical, Smolka) – 4. Romanov (Exner, Tyurin), 8. Liutov (Tyurin, Kozák), 10. Maršík (Duchan), 26. Tyurin (Romanov, Exner), 38. Liutov (Tyurin, Romanov). Rozhodčí: Vyštejn – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 9:10, navíc Exner 10 minut OT. Využití: 3:2. Diváci: 191. Třetiny: 1:3, 3:2, 2:0.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – M. Havlík, Urbánek, Fučík, Šesták, Havlůj, D. Havlík, Hoffmann – Písařík, Nedrda, Řehoř – Böhm, Bakrlík, Mical – Smolka, Šimeček, Procházka – Stříbrný, Dohnal, Drašar. HC Wikov Hronov: Nečas (Ševců) – Pavelka, Suk, Junek, Řehák, Exner, Heligr – Tyurin, Duchan, Kubeček – Polej, Romanov, Liutov – Teuber, Maršík, Kozák – Matouš.

Další výsledek 1. kola: Bílina – Jablonec nad Nisou 5:6p.