HC Jičín – TJ Sokol Semechnice 9:0 (2:0, 4:0, 3:0). Hned od začátku domácí zatlačili soupeře do defenzívy a ostřelovali jeho branku. Hosté, ale dobře bránili a snažili se vyvést Jičín z klidu brejkovými výpady. Jičín si na začátku opět vybral trochu smůly při proměňování šancí, a tak se diváci dočkali až v 16. minutě. Po závaru před brankou se k odraženému kotouči dostal Jenda Hloušek a otevřel účet utkání. V závěru třetiny se puku zmocnil Weiss, po pravé straně pronikl do útočné třetiny a jeho střela podruhé rozvlnila sít v brance.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil a už ve 3. minutě rozehrál akci Ondra Mizera, nahrál Kollmanovi, ten našel u pravé tyče nekrytého Kaulfuse, který pohodlně skóroval. V dalším průběhu Jičín bez problémů ubránil přesilovku hostí a po jejím skončení vyzval ke skórování Kaulfus Weisse a jeho střela švihem skončila na správném místě. V 37. minutě hrál Jičín přesilovku, dobře v útočné třetině kombinoval, Abel uvolnil Hladíka a ten měl opět volnou cestu do branky. V poslední minutě třetiny Lukáš Hloušek objel branku a zasunul kotouč pod gólmanem pošesté do sítě.

V posledním dějství si nejprve v oslabení zkompletoval hattrick Weiss, kterého uvolnil Jenda Hloušek. V dalším průběhu si v polovině třetiny druhým gólem zadělal na hatttrick Kaulfus, když dobře tečoval střelu Weisse. Hattricku se nedočkal, ale v 55. minutě Weiss krásně uvolnil Kollmana, ten si sám proti brankáři poradil a protrhl střeleckou smůlu. V závěru padla ještě jedna branka, ale rozhodčí ji pro hru vysokou holí Klabanovi neuznali, i když diváci za brankou potvrdili, že kotouč srazil do vlastní branky jeden z hráčů hostí. HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Kaulfus, Najman – Starý, Tondr – Buchar, Novotný – Weiss, Kollman, O. Mizera – Klaban, J. Hloušek, Kysela – Nový, Hladík, Abel, L. Hloušek.Trenéři: Pletka, Růžička.

Jičín tak získal povinné tři body a zítra ho čeká další utkání v Novém Bydžově. Fakta z utkání, další výsledky a tabulka na str. 19. ⋌(jj)

Fakta, branky

Jičín – Semechnice 9:0 (2:0, 4:0, 3:0). Branky: Weiss 3, Kaulfus 2, J. Hloušek, L. Hloušek, Hladík, Kollman. Rozhodčí: Horák – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 5:6. Využití 1:0. Diváců: 185.