Mountfield šel do utkání skupiny C s jasným plánem, nasadil i nové tváře (Růžička ml., Sklenář, Kelly Klíma). „Potřebujeme, aby si každý zažil herní systém,“ uvedl asistent David Kočí.

Po brance domácího Lukáše Kucsery před úvodní přestávkou dokázali ve druhé třetině Aleš Jergl a Jakub Orsava po přihrávkách Perreta skóre otočit. V závěrečné části se poprvé v hradeckém dresu trefil Jakub Sklenář, letní posila. Hanákům vykřesal naději David Škůrek, ale tu záhy utnuly trefa Petra Koukala a sólo rychlíka na bruslích Perreta.

Hokejisté Olomouce v prvním zápase letního Česká Generali Cupu nestačili na Hradec Králové v poměru 2:5.
Generali Česká Cup: Hradečtí hokejisté vyhráli v Olomouci

Ve čtvrtek hradečtí hokejisté v dalším utkání letního poháru přivítají v domácí ČPP Aréně Kometu Brno (18).

HC Olomouc - Moutfield HK 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Kucsera (Valenta), 46. Škůrek (Kolouch, Gřeš) – 28. Jergl (Perret, Zámorský), 35. Orsava (Perret), 41. J. Sklenář (F. Pavlík, Jank), 48. Koukal (Orsava), 56. Perret (Kevin Klíma). Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 950.
Sestavy - Olomouc: Konrád – Valenta, T. Černý, Vyrůbalík, Škůrek, A. Rutar, Dujsík, Hlaváč – Burian, Strapáč, V. Tomeček – Bambula, Handl, Mácha – Olesz, Nahodil, Navrátil – Kolouch, Gřeš, Kucsera.
Hradec Králové: Mazanec (32. Š. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Jank, Čáp, Váchal, F. Pavlík – R. Pilař, Lev, Cingel – Smoleňák, J. Sklenář, V. Růžička – Kelly Klíma, Perret, Kevin Klíma – Jergl, R. Pavlík, Koukal – Orsava.