Již před utkáním bylo jasné, že pokud Novopačtí uspějí, mohou si jedno kolo před koncem zajistit záchranu v soutěži. Jičínští naopak museli pro udržení naděje na setrvání v krajské lize i pro příští ročník nutně bodovat. A to se jim po dobrém výkonu podařilo, když ve druhé části nejprve skóre otočili a v poslední třetině poté svůj náskok navýšili na konečných 4:1.

CO ROZHODLO

Utkání dobré úrovně začali lépe hosté, když již v první minutě rozvlnil síťku jičínského gólmana Beneše Tomáš Kadeřábek po asistenci Tibora Hrice. Z mírného tlaku hosté v první třetině více nevytěžili. K vidění byla velmi dobrá hra obou týmů a oba gólmani podávali nadstandardní výkony.
Ve druhé části se zrodilo vedení domácích. Důležité vyrovnání přišlo v přesilové hře.

HC Jičín – BK Nová Paka 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Fakta – Branky a nahrávky: 26:56 Borovec, 37:59 Nový (Němec), 57:35 Vajsejtl (Kollman), 59:52 Artl (Vajsejtl) – 01:00 T. Kadeřábek (Hric). Rozhodčí: Pahulák – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 425. HC Jičín: Beneš (Pivrnec) – Buchar, Houser, Mikolášek, Artl, Zörkler, Brzák, Weiss, Kollman, Vajsejtl, Kysela, Nový, Sedmík, Němec, Vondráček, Žďárský, Borovec, Abel. BK Nová Paka: Škop (Táborský) – Spal, Štěpán, Pour, Zvolenský, Jebavý, Kulhánek, Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek, Hloušek, Nádvorník, Hric, Krsek, Lepka, P. Plecháč. Střely na branku: 36:31.

V poslední třetině již měli hosté smůlu v zakončení. Nejlepší šanci chytil Lepkovi Beneš se zázrakem, stejně jako další velké příležitosti. Na druhé straně držel hosty v nadějích Pavel Škop, ale necelé tři minuty před koncem zápasu byl krátký na neposedný kotouč Vajsejtla.

Hosté pak vrhli všechno do útoku. Aktivně si počínal Petr Zvolenský, ale jeho myšlenky a průniky nevedly ke kýžené brance. V závěru se ještě hosté pokusili o hru bez brankáře, ale domácí vyhráli vhazování a domácí Artl trefil přes celé kluziště prázdnou branku.

Rozhodnutí tak padne příští neděli, kdy Nová Paka přivítá Nové Město a Jičín, který se důležitým vítězstvím přiblížil k udržení, cestuje do Opočna.

OHLASY PO DUELU

„Proti tradičnímu soupeři jsme si připsali důležité tři body díky soustředěnému výkonu," komentoval vítězné utkání tábor jičínských hokejistů.

„Nedali jsme branky. Kluci hráli dobře, ale domácí také. Poslední šanci na záchranu máme příští neděli na domácím ledě v Nové Pace," hodnotil duel Petr Zvolenský, trenér Nové Paky.

Baráž o KLM

5. kolo: Nové Město nad Metují – Opočno 4:2 (3:0, 1:1, 0:1). Branky: Praus, Laš, Vlček, Škoda – Srpek, Řehák. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Zeman. Vyloučení: 6:8, navíc Kozák 10 min. OT – Vedral 10 min. OT + OK, Zajíček TH, Hejduk 10 min. OT, Franc 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Jičín – Nová Paka 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Branky: Borovec, Nový, Vajsejtl, Artl – T. Kadeřábek. Rozhodčí: Pahulák – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 425.

1. Jičín 5 3 0 0 2 21:13 9
2. Nové Město 5 2 1 0 2 14:15 8
3. Nová Paka 5 2 0 2 1 21:20 8
4. Opočno 5 1 1 0 3 19:27 5

Další program – 6. kolo, sobota 4. března, 16.00: Opočno – Jičín. Neděle 5. března, 17.00: Nová Paka – Nové Město.