BK Nová Paka – HC Jičín 6:3

Fakta – Branky a nahrávky: 3. Pulec, 5. Frk (Kadeřábek), 34. Hric, 43. Šuvara (Hric), 56. Barbora (Frk), 60. Hric – 16. Kollman (Nový, Žalud), 28. Němec (Žďárský), 33. Žďárský. Rozhodčí: Petr – Řezníček, Pecha. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Po třetinách: 2:1, 1:2, 3:0. Nová Paka: Škop (Bouška) – Pour, Kulhánek, Spal, Erban, Svoboda, Ersepka, Pulec, Kadeřábek, Frk, Barbora, Hric, Šuvara, Jebavý, Kerekanič, Richter. Jičín: Beneš, Pivrnec – Žalud, Najman – Buchar, Houser – Mikolášek, Štěpán – Weiss, Nový, Kollman – Brzák, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Žďárský.

Duel sliboval interesantní podívanou. Souboj dvou okresních rivalů, kterým se v posledních zápasech dařilo, hostila Nová Paka. Ta přivítala lídra tabulky krajské ligy z Jičína a ze tří bodů se radovali domácí, když zvítězili 6:3.

CO ROZHODLO

Novopačtí vstoupili do utkání aktivně, naopak Jičín hrál trochu ospale, málo bruslil a výsledkem byly dva rychlé góly v síti Pivrnce, který poté přepustil místo v brance Benešovi. Hosté pak přece jen zlepšili obrannou činnost a v polovině třetiny převzali iniciativu. Hra se vyrovnala a rodily se šance na snížení. Na druhé straně i útoky domácích nenechávaly obranu Jičína v klidu. Snížení se Jičín dočkal v 16. minutě, kdy se po pravé straně protáhl k brance Kollman a jeho střela se odrazila od obránce domácích za záda gólmana.

Ve druhé části Jičín ještě přidal a získal mírnou převahu. Výsledkem bylo vyrovnání, kdy Němec z úhlu vystřelil, a domácímu brankáři kotouč propadl mezírkou u tyče do sítě. Jičín měl potom čtyřminutovou výhodu přesilové hry, ale bez gólového vyjádření. Po skončení přesilovky se Žďárský prokličkoval až před branku a strhl vedení na stranu Jičína. O chvíli později obrana Jičína nechala prostor Hricovi, který ranou přes clonící obránce srovnal na 3:3.

V úvodu třetí části Jičín bez problémů ubránil oslabení, ale po jeho skončení další chybou umožnil domácím, aby opět šli do vedení. V dalším průběhu hosté promarnili gólovou příležitost, když střela minula prázdnou branku. Bohužel necelých pět minut před koncem obrana Jičína nechala volnou „dálnici“ na modré a pro Barboru nebyl problém zvýšit na rozdíl dvou branek. Dílo zkázy pro Jičín dokonal ve hře bez brankáře Hric, který se do opuštěné branky trefil přes celé hřiště. „Do utkání jsme vstoupili špatně, po zásluze jsme prohrávali a mohli být rádi, že jenom o dva góly. Po deseti minutách jsme hru vyrovnali a snížili. Ve druhé jsme byli lepší a skóre otočili, ale stejně se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve třetí jsme udělali dvě individuální chyby a dostali po nich dva góly, díky čemuž domácí rozhodli o výsledku,“ komentoval derby Daniel Pletka, trenér Jičína.

Zvolenský: Konečně se na zápasy scházíme kompletní. A hned je to znát

Jeho tým bodoval ve čtvrtém zápase v řadě. V tabulce je sice stále předposlední, ale na třetí Náchod už ztrácí jen čtyři body. „Slyšel jsem hlasy, že už jsme jasně v boji o udržení,“ říká trenér Novopackých Petr Zvolenský.

Jak derby hodnotíte?
Kromě první desetiminutovky druhé třetiny, kdy jsme hráli trochu volněji, jsme jinak měli celý zápas pod kontrolou. Jičín to ale mohl úplně obrátit právě v prvních deseti minutách druhé třetiny – nestalo se. My jsme se pak zase zvedli a dohráli to do vítězství.

Za Jičín v derby nenastoupil Václav Pletka. Jaký to podle vás mělo vliv na výsledek?
Venca je výborný hráč s velikými zkušenostmi. Vždy když nastoupí, je na ledě cítit. Můj názor je ale takový, že i kdyby Venca nastoupil, byli bychom přesto schopní vyhrát. Ale ve zmiňované hluché desetiminutovce druhé třetiny by jeho zkušenosti nepochybně Jičínu pomohly k tomu, že by tým mohl dát třeba dva, tři góly a vše by bylo jinak. Kluci ale předvedli velmi dobrý výkon a výhru si zasloužili.

V čem vidíte vzestup týmu?
Mančaft se konsolidoval, doplnil se o dva hráče a hlavně se konečně začínáme scházet pohromadě na každý zápas. Dříve mi tři, čtyři hráči pravidelně chyběli a různě se tak sestava lepila. Chyběla sehranost a potom i chuť. Teď se to otočilo.

V tabulce jste po sérii úspěchů stále předposlední, ovšem již s minimální ztrátou na týmy před sebou..
Před čtyřmi koly jsme na všechny koukali, jako když jsou sto kilometrů před námi. Slyšel jsem hlasy, že je to jasně dané – Opočno a Paka půjdou do baráže. Najednou se to sešlo a jsme tři body od čtvrtého místa. Potřebujeme se prát dál.