Letcům se podařil malý zázrak. Po druhé v sezoně a poprvé v základní hrací době si totiž dokázali poradit s horkým favoritem soutěže, Sokolem Roztoky.
První branka utkání se zrodila dvě minuty před koncem první třetiny, kdy Letci dohrávali přesilovou hru. Zdeněk Rozsypal nahrával z vnější strany kruhu před branku Danu Máchovi, který po otočce střelou pod lapačku poprvé překonal Michala Teichmana – 1:0.

Fakta
HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Branky: Mácha 2, Lepka, Rejthárek – Šindelář, Jakubec. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Rozsypal, Srb, Drusan, Dubravský, Lepka, Mácha, Rejthárek, Semecký, Václavec. Sokol Roztoky: Teichman – Bušek, Klazar, Pištora, Zázvorka, Albrecht, Blažej, Jakubec, Kadavý, Pistulka, Šindelář.

Druhou branku Letců přidal v sedmé minutě druhé třetiny Aleš Rejthárek, který ujel po pravém křídle a po jeho střele se puk odrazil od jednoho z hráčů stojícího před Michalem Teichmanem za brankovou čáru – 2:0. Odpověď Roztok ale byla více než blesková.

Neuplynulo ani půl minuty, když středem hřiště ujel Milan Šindelář, dva obránci Letců – Petr Fejfar s Ondřejem Srbem byli sice na svých místech, ale Šindelář střílel z dálky, Barkman měl zakrytý výhled a střela mu prošla ke vzdálenější tyči – 2:1. Letci se nejen z dvoubrankového vedení dlouho neradovali, ale během půldruhé minuty bylo rázem srovnáno. Středem kluziště totiž unikl Jiří Jakubec a střelou přes obránce pod břevno upravil na 2:2.

V desáté minutě dostali Letci možnost přesilové hry a do minuty se jim podařilo početní výhodu zužitkovat. Aleš Rejthárek si zpoza brány nabruslil na vnější hranu kruhu a od mantinelu poslal puk na Martina Lepku. Jeho teč Michal Teichman vyrazil na druhou stranu brány, kde byl připraven osamocený Dan Mácha, pro kterého již nebyl problém dorazit puk do odkryté klece – 3:2. Ke konci druhé třetiny a na začátku té třetí Letci úspěšně ustáli oslabení.
Ve třetí minutě závěrečného dějství pak Letci opět odskočili na rozdíl dvou branek.

Nejprve vyhrál Aleš Rejthárek souboj o puk v útočném pásmu v rohu kluziště, nahrával na Dana Máchu, který předal puk na centru najetému Martinu Lepkovi a ten následně zakončoval mezi tyčí a betonem Michala Teichmana do odkryté brány – 4:2. Přestože Roztoky do konce zápasu ještě připravily Letcům hodně horkých chvil, skóre se již nezměnilo. Přestože se o všechny branky postarala první formace Letců, nutno vyzdvihnout i obětavost a nasazení druhé formace. Vynikající výkon podal brankář Barkman.    (pč, re)