Další výhra! Branka Borovce zajistila Jičínu tři body v Jaroměři

Jičín – Museli řešit těžkou personální situaci, přesto dokázali zvítězit. Hokejisté Jičína cestovali podruhé v letošní sezoně krajské ligy do Jaroměře.

11.1.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V sestavě poznamenané nemocemi a pracovním zaneprázdněním, což znamenalo pouze deset hráčů v poli, dokázal Jičín přivézt tři body za výhru 5:4.

CO ROZHODLO

Utkání domácí zahájili náporem, ale hned ve druhé minutě se podařilo Žďárskému získat kotouč, nahrál Sedmíkovi a ten otevřel skóre.

Po rozehrání domácí opět zaútočili, kotouč jim ale sebral Kollman, vyslal do úniku Nového a Radek sám proti brankáři nezaváhal – 0:2. V dalším průběhu hrál Jičín ukázněně, dobře bránil a soupeře k ničemu nepouštěl.

V polovině třetiny zaútočil, Buchar nahodil puk na branku a ve vzniklé skrumáži se nejlépe orientoval Žďárský, který přiklepl kotouč Borovcovi, jenž ho dostal do sítě. Za stavu 0:3 se šlo poprvé do kabin.

Úvod druhé části vyšel domácím, protože se jim hned po minutě podařilo snížit, a o minutu později rozhozená obrana Jičína nechala volného Hamáčka, který si vybruslil před branku a dal kontaktní gól. Jičínem to neotřáslo, naopak opět zlepšil pohyb a vytvořil si několik dobrých příležitostí. Gólman domácích byl ale pozorný. Domácím se podařilo vyrovnat v druhé polovině třetiny, kdy se trefil Háze. Za nerozhodného stavu se šlo podruhé do kabin – 3:3.

V úvodu třetí třetiny dostal Jičín výhodu přesilové hry, nehrál ji příliš dobře, ale nakonec se puku zmocnil Průšek, projel až za branku hostí, a zpoza ní nahodil kotouč na brankáře, od něhož se dostal za brankovou čáru – Jičín znovu vedl. Domácí vrhli všechny síly do útoku a hosté se dostali pod tlak.

Chytrou hrou a přerušováním tlaku i za cenu zakázaného uvolnění drželi stále hubené vedení. Šest minut před koncem se podařilo vypíchnout puk Průškovi, nahrál rozjetému Borovcovi a ten si s gólmanem domácích poradil správným způsobem 3:5. Domácím se podařilo dát kontaktní gól tři a půl minuty před koncem, ale k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Měli jsme jako skoro každou hrací středu problém se sestavou. Jen v deseti lidech jsme podali bojovný a obětavý výkon, který nakonec stačil k vítězství. Měli jsme štěstí a dokázali jsme svoje šance proměnit,“ cenil si výhry jičínský trenér Jičína Daniel Pletka.

HC Jaroměř – HC Jičín 4:5

Fakta – Branky a nahrávky: 22. Čtvrtečka (Hlavnička), 23. Hamáček (Vejman, Kačerovský), 36. Háze (Záliš), 57. Čtvrtečka (Kotrč, Háze) – 2. Sedmík (Žďárský), 2. Nový (Kollman), 11. Borovec (Žďárský), 46. Průšek (Kollman), 54. Borovec (Průšek). Jičín: Beneš, Tříška – Žalud, Brzák – Buchar, Štěpán – Nový, Průšek, Kollman – Žďárský, Sedmík, Borovec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Janovský – Mertlík, Kozák. Diváci: 110. Po třetinách: 0:3, 3:0, 1:2.

NOVOPAČTÍ PADLI V NÁCHODĚ

Aktuálně sedmý tým krajské ligy, BK Nová Paka, cestoval k duelu dvou sousedů v tabulce do Náchoda, kde toužil získat body a předskočit svého soupeře. To se ale nepodařilo, domácí zvítězili 5:3.

Zápas začal pro domácí dobře, když v šesté minutě využili přesilovou hru – 1:0. Na konci desáté minuty se při vyloučení Pulce gólově prosadil Ježek a bylo to o dvě branky. A když v poslední minutě první třetiny vsítil další gól Škoda, nevypadalo to s Novopackými vůbec dobře. Pouhou vteřinu před koncem úvodní části navíc ještě zvýšil Havrda na 4:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe hostům, ve 22. minutě snížil Hric – 4:1. Ani ne o minutu později se prosadil T. Kadeřábek – 4:2. V polovině třetiny zazvonili hosté o konstrukci Koubovy svatyně, aby vzápětí vstřelil kontaktní branku Mach – 4:3. Domácí ale zareagovali o jedenáct sekund později a vzali si zpět dvoubrankový náskok.

Ve třetí části již branka nepadla. Domácí bojovali a přes chvilkový výpadek měli zápas pod kontrolou.

HC Náchod – BK Nová Paka 5:3

Fakta – Branky a nahrávky: Pánek (Kodym), Ježek (Kodym, Polák), Škoda (Verner), Havrda (Macháň), Macháň (Srba, Janoušek). Vyloučení: 5:4, navíc Škop (Nová Paka) 10 min. OT. Využití: 1:0. Rozhodčí: Pahulák – Dudadík, Pecha. Po třetinách: 4:0, 1:3, 0:0.

Autor: Dominik Palm, Redakce