Další výhra! Branka Borovce zajistila Jičínu tři body v Jaroměři

Jičín – Museli řešit těžkou personální situaci, přesto dokázali zvítězit. Hokejisté Jičína cestovali podruhé v letošní sezoně krajské ligy do Jaroměře.

11.1.2018

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V sestavě poznamenané nemocemi a pracovním zaneprázdněním, což znamenalo pouze deset hráčů v poli, dokázal Jičín přivézt tři body za výhru 5:4.

CO ROZHODLO

Utkání domácí zahájili náporem, ale hned ve druhé minutě se podařilo Žďárskému získat kotouč, nahrál Sedmíkovi a ten otevřel skóre.

Po rozehrání domácí opět zaútočili, kotouč jim ale sebral Kollman, vyslal do úniku Nového a Radek sám proti brankáři nezaváhal – 0:2. V dalším průběhu hrál Jičín ukázněně, dobře bránil a soupeře k ničemu nepouštěl.

V polovině třetiny zaútočil, Buchar nahodil puk na branku a ve vzniklé skrumáži se nejlépe orientoval Žďárský, který přiklepl kotouč Borovcovi, jenž ho dostal do sítě. Za stavu 0:3 se šlo poprvé do kabin.

Úvod druhé části vyšel domácím, protože se jim hned po minutě podařilo snížit, a o minutu později rozhozená obrana Jičína nechala volného Hamáčka, který si vybruslil před branku a dal kontaktní gól. Jičínem to neotřáslo, naopak opět zlepšil pohyb a vytvořil si několik dobrých příležitostí. Gólman domácích byl ale pozorný. Domácím se podařilo vyrovnat v druhé polovině třetiny, kdy se trefil Háze. Za nerozhodného stavu se šlo podruhé do kabin – 3:3.

V úvodu třetí třetiny dostal Jičín výhodu přesilové hry, nehrál ji příliš dobře, ale nakonec se puku zmocnil Průšek, projel až za branku hostí, a zpoza ní nahodil kotouč na brankáře, od něhož se dostal za brankovou čáru – Jičín znovu vedl. Domácí vrhli všechny síly do útoku a hosté se dostali pod tlak.

Chytrou hrou a přerušováním tlaku i za cenu zakázaného uvolnění drželi stále hubené vedení. Šest minut před koncem se podařilo vypíchnout puk Průškovi, nahrál rozjetému Borovcovi a ten si s gólmanem domácích poradil správným způsobem 3:5. Domácím se podařilo dát kontaktní gól tři a půl minuty před koncem, ale k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Měli jsme jako skoro každou hrací středu problém se sestavou. Jen v deseti lidech jsme podali bojovný a obětavý výkon, který nakonec stačil k vítězství. Měli jsme štěstí a dokázali jsme svoje šance proměnit,“ cenil si výhry jičínský trenér Jičína Daniel Pletka.

HC Jaroměř – HC Jičín 4:5

Fakta – Branky a nahrávky: 22. Čtvrtečka (Hlavnička), 23. Hamáček (Vejman, Kačerovský), 36. Háze (Záliš), 57. Čtvrtečka (Kotrč, Háze) – 2. Sedmík (Žďárský), 2. Nový (Kollman), 11. Borovec (Žďárský), 46. Průšek (Kollman), 54. Borovec (Průšek). Jičín: Beneš, Tříška – Žalud, Brzák – Buchar, Štěpán – Nový, Průšek, Kollman – Žďárský, Sedmík, Borovec. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Janovský – Mertlík, Kozák. Diváci: 110. Po třetinách: 0:3, 3:0, 1:2.

NOVOPAČTÍ PADLI V NÁCHODĚ

Aktuálně sedmý tým krajské ligy, BK Nová Paka, cestoval k duelu dvou sousedů v tabulce do Náchoda, kde toužil získat body a předskočit svého soupeře. To se ale nepodařilo, domácí zvítězili 5:3.

Zápas začal pro domácí dobře, když v šesté minutě využili přesilovou hru – 1:0. Na konci desáté minuty se při vyloučení Pulce gólově prosadil Ježek a bylo to o dvě branky. A když v poslední minutě první třetiny vsítil další gól Škoda, nevypadalo to s Novopackými vůbec dobře. Pouhou vteřinu před koncem úvodní části navíc ještě zvýšil Havrda na 4:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe hostům, ve 22. minutě snížil Hric – 4:1. Ani ne o minutu později se prosadil T. Kadeřábek – 4:2. V polovině třetiny zazvonili hosté o konstrukci Koubovy svatyně, aby vzápětí vstřelil kontaktní branku Mach – 4:3. Domácí ale zareagovali o jedenáct sekund později a vzali si zpět dvoubrankový náskok.

Ve třetí části již branka nepadla. Domácí bojovali a přes chvilkový výpadek měli zápas pod kontrolou.

HC Náchod – BK Nová Paka 5:3

Fakta – Branky a nahrávky: Pánek (Kodym), Ježek (Kodym, Polák), Škoda (Verner), Havrda (Macháň), Macháň (Srba, Janoušek). Vyloučení: 5:4, navíc Škop (Nová Paka) 10 min. OT. Využití: 1:0. Rozhodčí: Pahulák – Dudadík, Pecha. Po třetinách: 4:0, 1:3, 0:0.

Autor: Dominik Palm, Redakce

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 25 200 Kč Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) Lékař/ka bez atestace (kromě oborů praktického lékařství). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25200 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Jičín., Podmínky: odborná způsobilost dle z.č. 95/2004 Sb., morální bezúhonnost a zdravotní způsobilost, vhodné i pro cizince s povolení k výkonu pozice lékaře na území ČR na dobu určitou- po dobu stáže před aprobační zkouškou, nutné absolvování 1.a 2. části aprobační zkoušky a vynikající znalost ČJ. Pracoviště: Oblastní nemocnice jičín a.s. - sídlo, Bolzanova, č.p. 512, 506 01 Jičín 1. Informace: Hana Pěničková, +420 493 582 222. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 23 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí OŠETŘOVATELKA TELAT. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OŠETŘOVATELKA TELAT, DOJIČKA, V případě zájmu kontaktujte paní Janu Pokornou nebo Radku Vojtěchovou na emailové adrese: pokorna@jcvc.cz, vojtechovar@seznam.cz nebo telefonním čísle: 731 163 579, 605 204 154 ( PO- PÁ od 7.00 - 14.30 hod.), Požadujeme:, kladný vztah ke zvířatům, Zaměstnanecké výhody:, Penzijní připojištění, stravování. Pracoviště: A g r o   žlunice, a.s. - středisko živočišné výroby sběř, 507 03 Vysoké Veselí. Informace: Jana Pokorná, +420 731 163 579. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 23 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři PROVOZNÍ ÚDRŽBÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROVOZNÍ ÚDRŽBÁŘ/-KA, V případě zájmu kontaktujte paní Pavlínu Khorelovou na emailové adrese: kariera@spofadental.com nebo telefonním čísle: 493 583 318, 739 601 429, , Požadujeme:, SŠ / SOU technického zaměření, Praxe alespoň 3 roky, Svářečský průkaz výhodou, Řidičské oprávnění skupiny B, Pracovitost, manuální zručnost, Samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, Časová flexibilita, , Náplň práce:, Provádění odborných montážních a opravárenských prací, Odborná práce na strojním zařízení v mechanické dílně, Provádění preventivních prohlídek, Obsluha plynových zařízení, , Nabízíme:, Zajímavé finanční ohodnocení a kvartální bonusy, Zázemí stabilní nadnárodní výrobní společnosti, Možnost získání cenných zkušeností a odborné praxe v nadnárodní společnosti, Zaměstnanecké výhody (5 týdnů dovolené, příspěvky na stravování, rehabilitace, jazykové kurzy, příspěvek na penzijní připojištění, firemní akce, …), , , Nástup: ihned/dohodou., , Pracovní poměr: na dobu neurčitou., , Pracovní doba: jednosměnný provoz., , Místo výkonu práce: Jičín.. Pracoviště: Spofadental a.s. [1], Markova, č.p. 238, 506 01 Jičín 1. Informace: , . Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 25 000 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři TECHNOLOG/-ŹKA VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: TECHNOLOG/-ŹKA VÝROBY, V případě zájmu kontaktujte paní Kateřinu Grubnerovou na emailové adrese: katerina.grubnerova@descon-engineering.cz nebo tel. čísle: 724 005 228, , Společnost DESCON Engineering, s.r.o. se zaměřuje na komplexní dodávky standardních strojů, automatizovaných pracovišť, přípravků a nástrojů. Mezi naše zákazníky patří přední dodavatelé automobilního průmyslu a ŠKODA AUTO. Rádi bychom rozšířili náš tým o Technologa/-žku výroby. , Pro tuto pozici požadujeme:, středoškolské vzdělání, praxe v oboru je výhodou. Nabízíme zajímavou práci v prestižním oboru, podporu v dalším profesním rozvoji, ohodnocení odpovídající výkonu a prostor pro kariérní růst., Náplň práce:, Technolog/-žka kontroluje výrobní dokumentaci, stanovuje polotovary a technologický postup pro výrobu obráběných dílů a svařenců. Jedná se o kusovou výrobu, tudíž je potřeba pro každý díl stanovit technologický postup, materiál a rozměr polotovaru v koordinaci s naším CAM programátorem. , Benefity: stravenky, výuka AJ, proplácená pauza na oběd., Práce probíhá na našich moderně vybavených pracovištích. , Více informací na: www.descon-engineering.cz, , Jedná se o pozici na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou., Dle §75 zákona o zaměstnanosti je pozice vhodná i pro OZP., , Pozice je vhodná i pro cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Descon engineering, s.r.o. - kdanice, 507 43 Sobotka. Informace: Kateřina Grubnerová, +420 724 005 228.

Krajský přebor fotbalistů: Sobotka - Lázně Bělohrad.
14

Vrchlabí ve druhém poločase zabralo

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou na dostihovém závodišti v Pardubicích se stal  Jan Faltejsek na Tzigane du Berlais.
73

Borec Faltejsek. Pátý triumf!

Kolaps Jičína ve druhém poločase, bod zachraňoval Šulc

Jičín /FOTO/ - Už ve třetím zápase v řadě nevyšel házenkářům Jičína druhý poločas. Tentokrát je to však stálo bod, když s Novým Veselím remizovali 23:23. Přitom ještě o polčase vedli o sedm branek 17:10.