Utkání se tentokrát odehrálo plně v režii Martina Tondra, který dvě branky vstřelil a na jednu nahrál, pochvalu ale za bojovnost zasluhuje celý tým.

HC Spartak Nové Město nad Metují – HC Jičín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Domácí vstoupili do utkání aktivně a snažili se co nejdříve získat brankový náskok. Jičín dobře bránil a v 5. minutě, kdy hrál v oslabení, si vytvořil i dvě gólové příležitosti. Domácí vydrželi v náporu deset minut, ale obrana Jičína a Beneš v brance jim skórovat nedovolila. V polovině třetiny se Jičín vymanil z tlaku a začal soupeře tlačit do jeho obranného pásma. Ve 14. minutě hrál přesilovku, nedařilo se mu udržet v útočné třetině, a tak zaúřadoval poprvé Tondr. Ve středním pásmu zachytil vyhození domácích, nabruslil zleva směrem k brance a tvrdou střelou vymetl pavučinky v rohu domácí branky. Do konce první části brankáři vyřešili několik šancí na obou stranách.

V úvodu druhého dějství Jičín čelil tříminutové přesilovce, dobře ji zvládl a opět převzal iniciativu. V šanci se nejprve ocitl Mizera, ale jeho zakončení neprošlo až do sítě, o chvíli později se po odrazu puku od domácího hráče dostal do nájezdu Kysela, ale „blafáček" mu nevyšel. Další šanci vytvořil pro Weisse Dušička, ovšem ani Petrovi střela do růžku nevyšla. Lépe si poradil o chvíli později, kdy Jičín hrál přesilovku, Tondr nastřelil brankáře, kotouč se odrazil k Weissovi a před ním byla již odkrytá branka domácích. Ti se neotřásli, ale naopak po obdrženém gólu zvýšili aktivitu, zatlačili Jičín do obrany a jen zázračné zákroky Beneše jim zabránily ve skórování. Z tlaku ale vyplynula přesilová hra 4 na 3, domácí uzamkli Jičín před brankou, Ježek s Hejdukem si několikrát rychle vyměnili puk a Ježkova přízemní rána zapadla k pravé tyči Beneše. Hubený náskok Jičín pak ubránil do konce třetiny.

Drama vrcholilo dvě minuty před koncem, kdy se domácí dostali do výhody přesilové hry, uzamkli Jičín před brankou a po několika vteřinách zvýšili svoji převahu o dalšího hráče v poli za brankáře. Jičín ale obětavě bránil a zhruba 45 vteřin před koncem se podařilo dostat kotouč za třetiny, Jenda Hloušek unikal po pravé straně a od modré vystřelil na prázdnou branku, bohužel netrefil a domácí se opět dostali před Beneše.

O několik vteřin později, ale opět chybovali, kotouč vybojoval Tondr a tentokrát již nikým neohrožován projel až před prázdnou svatyni domácích a rozhodl definitivně o výhře Jičína.

HC Jičín: Beneš Pivrnec – Tondr, Starý – Houser, Artl – Novotnýn Najman – Weiss, Dušička, Krupka – Kysela, J. Hloušek, Mizera – Nový, Haken, Hladík – Abel, L. Hloušek (Mizera). Trenéři Pletka, Růžička.


Ve středu má krajská liga volno a v neděli Jičín čeká druhé derby utkání na ledě Nové Paky. Zápas začíná v 17 hodin. Odjezd autobusu s hokejisty je v 15.30 hod. od zimního stadionu. ⋌ (jj)