Druholigové kluby se totiž dohodly na novém rozdělení. Od příští sezony se bude hrát pouze na dvě skupiny. Bruslaři měli působit v té Západní a čekaly by je daleké "výlety" například do Písku či Chebu. „Vzhledem k letošnímu systému druhé ligy a s tím spojenému výraznému zvýšení nákladů se BK Nová Paka rozhodl činnost mužů v soutěži ukončit,“ stojí v prohlášení novopackého klubu na jeho facebookových stránkách.

Bruslaři hráli druhou ligu od ročníku 2019/20, po třech sezonách jsou nuceni vrátit se o patro níž. „Áčko nekončí, v následujícím ročníku bude nastupovat v Krajské lize Královéhradeckého kraje. Cíle jsou ty nejvyšší, a proto v týmu bude pokračovat několik hráčů, kteří za nás nastupovali v druhé lize,“ slibuje fanouškům vedení BK Nová Paka.

Místo novopackých Bruslařů by měli v třetí nejvyšší domácí soutěži nastupovat Řisuty, jenž převezmou licenci. Po Dvoru Králové nad Labem končí v druhé lize další východočeský celek. V západní skupině tak z kraje uvidíme pouze týmy Vrchlabí a Hronova.