Čtvrtfinálová bitva skončila! Pardubičtí hokejisté zdolali Třinec v pěti zápasech a jako první tým se včera večer probojovali do semifinále.

Ve vyprodané hale nechyběl po dlouhé době ani majitel klubu Roman Šmidberský, který si na oslavy postupu 'odskočil' ze Spojených států. Opálený elegán v růžové košili a v ležérně rozepatém černém saku oslavoval postup se skleničkou v ruce. Je to i jeho úspěch!

Očekávaná bitva však nezačala úplně nejlépe. Do vedení šli totiž třinečtí hráči. Mohutné povzbuzování vyprodané haly však utkání zcela otočilo a Eaton třemi góly převážil misky vah na svoji stranu. Přestože Třinec občas zahrozil a dokonce v posledním dějství i snížil, k ničemu dalšímu se již nedostal a Pardubice dovedly zápas do postupového konce.

„Je to skvělé, teď jdeme oslavovat. A hned několik věcí najednou! Nejen postup, ale i dítě, které se narodilo jednomu z našich fanoušků,“ řekl po utkání šéf pardubického fanklubu Karel „Karlos“ Klodner, který je navíc rád, že nemusí organizovat další výjezd do Třince…

Dvě minuty před koncem se pak deset tisíc diváků postavilo a tleskalo svým hráčům. Oslavy, které nebraly konce, se následně přenesly i do pardubických ulic.

Fanoušci tak oželeli i dopředu avizovanou bitku, ke které nakonec vůbec nedošlo.