HC Čeští Letci – Sokol Těpeře 3:2 (1:0, 1:0, 1:2). Byla to opět výborně zvládnutá taktická bitva ze strany Letců. Soupeř si sice místy vytvářel převahu, ale v brance „oranžových" stála nepropustná zeď, Ondřej Barkman. V desáté minutě první třetiny připravil v útočném pásmu Lukáš Karban o puk Jana Boudíka a nahrával do rohu hřiště Marku Matějovi. Pro jeho přihrávku si pak perfektně před branku najel Dan Fišar a proti jeho střele do levého horního růžku byl Jiří Ullman bezmocný – 1:0.

Těsně před polovinou měly Těpeře k dispozici minutu a čtvrt dlouhou přesilovou hru pět na tři, když na trestné lavici seděl Petr Fejfar za podražení a Petr Jelínek za faul loktem. Pár vteřin před vypršením trestu Petra Fejfara se povedl bravurní kousek Jakubu Sehnoutkovi. Ten při ostřelování Ondřeje Barkmana zachytil přihrávku na Tibora Hrice a osamocený se rozjel proti Jiřímu Ullmanovi. Jeho střela k tyči mířila za brankovou čáru, tam se ale puk ještě odrazil od brankové konstrukce ven a jelikož čároví rozhodčí branku nepískli, pokračovalo se ve hře. A to až do chvíle, kdy při dalším útoku na branku Letců podržel Ondřej Barkman puk ve své lapačce. Poté se rozhodčí radili o předchozí brankové situaci a padl správný verdikt hlavního sudího Vladimíra Mařana a gól byl uznán – 2:0.

Do závěrečného dějství vstupovali Letci s dvoubrankovým vedením. V šesté minutě z chumlu před brankou korigoval stav zápasu na 2:1 Tomáš Příkazský. Neuplynula ale ani minuta a Lukáš Semecký poslal od vlastní svatyně dlouhý pas na rozjetého Dana Fišara, ten se dostal do úniku a střelou pod rukou padajícího gólmana zvýšil vedení Letců opět o dvě branky – 3:1. Tento gól se nakonec ukázal být nesmírně důležitým, neboť Letci čelili v závěrečných minutách zápasu drtivému tlaku soupeře. Ten korunoval brankou minutu před sirénou Jan Ullman, jenž využil nepřesnou rozehrávku Petra Jelínka a střelou pod břevno snížil na 2:3. Závěrečnou poslední minutu již Letci ustáli a dokázali tak získat cenné tři body.

Ohlasy po utkání: Jaroslav Kozák (HC Čeští Letci): „Vyrovnané utkání, které jsme dotáhli do vítězného konce díky výbornému výkonu Ondřeje Barkmana a celého týmu. Doufám, že budeme ve vítězné sérii pokračovat a do play off půjdeme ze druhého místa."

Pavel Hriník (Sokol Těpeře): „Zápas s Letci přinesl již tradičně vyrovnaný boj od začátku až do samotného konce. Dokonce bych řekl, že jsme byli o kousíček lepší, ale ta zeď v brance soupeře byla velmi pevná. Utkání měly rozhodnout naše přesilovky. Ty jsme však bohužel nezvládli a ještě v nich Letcům darovali branku. Myslím, že si diváci určitě přišli na své, opět se bylo na co dívat. Letcům gratuluji k vítězství i perfektnímu týmovému výkonu."
Fakta: Branky: Fišar 2, Sehnoutek – Příkazský, Ullman. HC Čeští Letci: Barkman – Jelínek, Fejfar, Sedláček, Karban, Fišar, Lepka, Kohút, Semecký, Václavec, Zajíc, Mácha, Sehnoutek, Matěja. Sokol Těpeře: Ullman – Zbroj, Hric, Zeman, Holoska, Vávra, Václav, Boudík, Šikola, Bartoš, Jan Ullman, Příkazský, Bosák, Král, Bouda.  Petr Čepek

1. Roztoky ⋌18 15 1 1 0 1 128:34 48
2. Čeští Letci ⋌19 15 0 0 1 3 106:49 46
3. BHK Turnov⋌ 18 14 0 0 1 3 115:47 43
4. Těpeře ⋌19 12 1 2 2 2 116:59 42
5. Střeleč ⋌20 12 3 0 0 5 104:68 42
6. Syřenov ⋌19 11 1 0 1 6 103:59 36
7. ZEOS Lomnice⋌20 11 0 1 0 8  88:60 34