HC Čeští Letci – BHK Turnov 6:3 (1:0, 3:1, 2:2). Do zápasu ale vstoupili Novopačtí aktivně. První branka padla při vyloučení Petra Zákoutského z BHK, který seděl na trestné za hákování. Po levém křídle ujel Petr Jelínek a podél mantinelu si najel do úrovně kruhů. Mezitím mu na centru nasprintoval Pavel Hanyš, kterého se marně snažil blokovat Jan Šimon. Střelou k tyči Hanyš otevřel skóre zápasu – 1:0. V polovině první třetiny se při vyloučení Semeckého a Sedláčka Letci museli bránit ve třech, ale Frýba byl na svém místě.

V 5. minutě druhého dějství pobýval na trestné lavici Petr Fanta za podražení. Při přesilové hře se Jaroslav Sedláček pokusil vystřelit od modré na bránu, puk mu ale dřív stačil vypíchnout Jan Šimon a nastala situace, před kterou trenér Letců Jaroslav Kozák varoval – nenechat nejlepšího hráče Turnova Milana Patřičného osamoceného. Po přihrávce od Šimona si Patřičný vyšlápl do sólového nájezdu a těsně před bránou bekhendovou střelou přehodil puk přes ležícího Frýbu – 1:1. Letce ale gól při vlastní přesilovce nepoložil a hnáni svými fanoušky dokázali během tři čtvrtě minuty odpovědět! Usadili se v útočném pásmu v přesilovkové formaci.

Karban nahrával z levého křídla do kruhu na druhé straně hřiště připravenému Petru Jelínkovi. Ten pohotově střelou pod lapačku dostal Letce opět do vedení – 2:1. Ve 36 minutě zápasu poslal Svatopluk Horáček puk do jízdy Danu Fišarovi a ten střelou přes bránícího Petra Zákoutského prostřelil z úhlu Jakuba Kašpara v bráně – 3:1. Finiš druhé třetiny zakončili Letci důležitým gólem do šatny půlminuty před sirénou. Pavel Hanyš přenechal puk za bránou Turnova Lukáši Semeckému a ten nahrával k modré Pepovi Křížkovi. Jeho střela prošla přes chumel hráčů před Kašparovou bránou za čáru – 4:1!

Slibné vedení 4:1 dokázali Letci ve velkém stylu ještě navýšit na „neuvěřitelných" 6:1. Během 45. a 47. minuty se dvakrát trefil Lukáš Karban. Poprvé si počkal za zády soupeřových obránců na nahrávku Semeckého od mantinelu a svůj únik zakončil bekhendovou střelou pod víko – 5:1. Na 6:1 mu nahrával zpoza brány Fišar. Kašpar sice první střelu vyrazil, ale dorážka mu prošla mezi nohama za čáru. Turnov ale ani za stavu 6:1 nepřestal hrát a dokázal v posledních dvou minutách výsledek korigovat. Nejprve tečoval puk do pravého růžku Frýbovy brány Sojka a 5 vteřin před koncem zápasu ho dotlačil za čáru Patřičný – 6:3. Pro Letce jsou závěrečné dva góly Turnova varováním do druhého semifinále. K vítězství Letců přispěli mohutným skandováním během celého zápasu fanoušci. Pavel Hanyš vyjádřil jejich podporu slovy: „Obrovský dík a poklona fanouškům, celému fanklubu. To, jakou dokážete vytvořit atmosféru, je neuvěřitelný!"

Fakta, branky: Karban 2, Hanyš, Jelínek, Fišar, Křížek – Patřičný 2, Sojka. HC Čeští Letci: Frýba – Syrůček, Semecký, Horáček, Sedláček, Jelínek, Václavec, Karban, Plecháč, Fišar, Křížek, Hanyš. BHK Turnov: Kašpar – Zákoutský, Fanta, Hájek, Zahradník, Lamač, Mikule, Novotný, Pitel, Rössler, Řezníček, Sluka, Sojka, Šimon, Patřičný. Těsně před uzávěrkou: Letci si ale finále nezahrají, podlehli v druhém semifinále na nájezdy a čekají je dva zápasy o 3. místo. ⋌(pč)