Co rozhodlo
HC Čeští Letci – HC Sklepy team Nová Paka 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). V první bezbrankové třetině měly více ze hry Sklepy. Již ve 2. minutě mohly skórovat, když unikl Lukáš Heřmanský. Třísku se pokusil překonat kličkou, ale ten jeho záměr vystihl, šel do rozkleku a hokejkou mu puk vypíchnul.
V 6. minutě druhé třetiny založil u vlastní brány akci Petr Plecháč. Křižmo projel hřištěm, po přejetí modré se zastavil u mantinelu a pak nahrával na levé křídlo najetému Pepovi Křížkovi. Ten si zpracoval puk a přesnou trefou procedil puk mezi betony Pavla Tláskala. Tomu ve výhledu clonil Heřmanský se Semeckým – 1:0. Od 22. a 23. minuty se po vyloučeních Plecháče za hrubost a Karbana za napadení museli Letci bránit ve třech.

Ve 24. minutě se trestná lavice doplnila o Petráčka ze Sklepů a letce Semeckého, pokračovala tedy přesilová hra Sklepů. Letci v oslabení obstáli a naopak sami dokázali využít hned první přesilovou hru. Ve 27. minutě šel seděl Radek Krsek ze Sklepů a Letcům stačily čtyři vteřiny ke skórování. Dan Fišar po krátké tahanici o kotouč po vhazování vystřelil z kruhu dloubákem na Tláskala a tomu puk prošel mezi levou tyčí a betonem za čáru – 2:0. Dvoubrankové vedení Letcům nevydrželo ale ani minutu. Petr Plecháč rozehrával puk za Třískovou klecí, ale tak smolně, že jej zachytil Pavel Rajm a obloučkem ho poslal před bránu. Tam ze skrumáže tří hráčů najetých před Třískou skóroval Jiří Chudoba – 2:1.

Do úvodu závěrečného dějství šli Letci oslabeni o jednoho hráče v poli, když na trestnou lavici usedl krátce před koncem druhé třetiny Martin Zikmund za vražení. Oslabení Letci obstáli a krátce po jejím uplynutí vytvořil parádní akci veterán z řad Letců Zdeněk Václavec. Ve středním pásmu objel protihráče a puk poslal na pravé křídlo Plecháčovi, který jej zavezl až do úrovně kruhu. Odtud nahrával zpátky Václavcovi, který okamžitě poslal ideálně najetému Semeckému. Vracející se Kracík nestačil Semeckého pokrýt a ten puk zvedl nad Tláskalem do brány – 3:1. Sklepy byly v závěru zápasu aktivnější, sáhly i ke hře bez brankáře, ale vyloučení Jiřího Červeného za vražení je o závěrečnou převahu v poli připravilo.

Deset vteřin před sirénou zapomněli Letci při přesilové hře na zadní vrátka a Heřmanský ujel v patách se Sedláčkem. Ten se jej nakonec pokusil zastavit i za cenu faulu a bylo nařízeno trestné střílení. Lukáš Heřmanský jej však neproměnil. Pokusil se dát Třískovi jesle, ale ten srazil betony a puk přikryl lapačkou. Letci zvítězili v poměrně těžkém zápase 3:1 a ve druhém – posledním čtvrtfinálovém zápase, který je na programu v neděli, jim „stačí" se Sklepy remíza.

Petr Kracík (HC Sklepy team): První čtvrtfinále jsme prohráli, ale sehráli jsme vyrovnaný match. Víme po něm, že na soupeře máme a soupeř to ví také. Druhý zápas tak slibuje zajímavý boj. Letci mají jednu výhru, ale ta zatím nemusí nic znamenat. Zvládneme-li druhý zápas, následují a o postupujícím rozhodnou nájezdy – a to bývá „loterie". ⋌(pč)

Fakta z utkání:

Branky: Křížek, Fišar, Semecký – Jiří Chudoba. HC Čeští Letci: Tříska – Syrůček, Semecký, Zikmund, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Plecháč, Fišar, Křížek. HC Sklepy team Nová Paka: Tláskal – Hejňák, Krsek, Červený, Musil, Knap, Heřmanský, Kracík, Jiří Chudoba, Matěj Chudoba, Žilák, Petráček, Vencl, Rajm.