Fakta
HC Čeští Letci – Sokol Těpeře 1:6 (1:0, 0:3, 0:3). Branky: Sedláček – Holoska 2, Berka, Šikola, Ullmann, Příkazský. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Sedláček, Rozsypal, Karban, Zikmund, Semecký, Mácha, Srb, Dubravský, Rejthárek, Žilák. Sokol Těpeře: Cincibus – Král, Holoska, Vávra, Bouda, Boudík, Šikola, Ullmann, Příkazský, Bosák, Berka, Hribík, Khlebstov.

Přestože výsledek druhého zápasu vypadá jednoznačně, tak Letci přes polovinu zápasu vedli 1:0. A to navíc hráli čtyřikrát v oslabení a vytvořili si několik gólových šancí. Asi tu největší spálil Aleš Rejthárek, kterému se třikrát podařil únik, ale nedokázal vyzrát na skvělého Martina Cincibuse v brance Těpeř.

Letci vedli od patnácté minuty první třetiny, když Jaroslav Kozák nahrával před bránou Martina Cincibuse ke druhé tyči na Jaroslava Sedláčka, který doklepl puk do odkryté brány – 1:0. Těpeře dlouho nedokázaly najít na Ondřeje Barkmana recept, jak ho překovat.

Až ve dvanácté minutě druhé třetiny Těpeře vyhrály před Barkmanem vhazování, Martin Holoska z kruhu nahrával na druhou stranu kluziště Tomáši Příkazskému, který střelou z voleje vyrovnal na 1:1. O tři minuty později ujel Martin Holoska a dal Letcům připomenout časy, kdy jim střílel jeden gól za druhým. Projel po pravém křídle a z úrovně kruhu dal střelou ke vzdálenější tyči na 1:2. Pro Letce to byl smolný gól do šatny, který padl půl minuty před koncem druhé třetiny.

U třetí branky Těpeř byla opět první formace Letců. Tomáš Vávra nahrával z pravého křídla na levou stranu kluziště najíždějícímu Tomáši Berkovi a ten puk zvedl pod břevno – 1:3. Letci ještě dostali šanci při vyloučení Tomáše Hribíka za podražení, přesilovou hru ale nevyužili a v šesté minutě třetí třetiny Těpeře přidaly další branku. Jan Ullmann vyhrál vhazování, přihrávkou oslovil Martina Holosku a jeho střela prošla pod lapačkou Ondřeje Barkmana za brankovou čáru – 1:4. Tři minuty před závěrečnou sirénou předvedl únik Daniel Šikola a blafákem nad pravý beton gólmana zakončil – 1:5. Gólovou smršť Těpeř ukončila branka Jana Ullmanna dorážkou v poslední minutě zápasu – 1:6.

Na Těpeře letos Letci nestačili ani jednou a pátá porážka s tímto týmem je posunula do bitvy o bronzové medaile. Tam se tuto sobotu utkají poněkud překvapivě se Sokolem Roztoky, který v rozhodujícím semifinálovém zápase s Black Rooks Syřenov prohrál 3:6. Syřenov zopakoval heroický výkon z prvního semifinálového zápasu a postoupil po vítězství 2:1 na zápasy.   (pč, re)