HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 2:6 (1:5, 1:1, 0:0). Zápas loňského mistra Sokol Roztoky s Českými Letci připomínal hru kočky s myší. Letci rozdílem čtyř branek prohráli naposledy před dvěma lety s Turnovem, tehdy zápas skončil 1:5. Od té doby se nenašel soupeř, který by jim uštědřil podobnou lekci. Roztoky rozhodly o zápase do poloviny první třetiny, kdy vstřelily čtyři branky v rozmezí čtyř minut a tří vteřin! Přesto samotný začátek patřil Letcům, kteří se koncem 3. minuty ujali vedení. Puk do pásma dostal Štěpán Dressler, nahodil ho do protějšího rohu a odtud ho Sedláček nahrával za bránu Lukášovi Karbanovi, který našel mezitím před brankou Dan Fišar a ten před brankou okamžitě pálil pod břevno – 1:0.

Vedení v zápase vydrželo Letcům pouhých 23 vteřin. Od vlastní branky se rozjel Martin Blažej, nejprve se prosmýkl mezi Jakubem Sehnoutkem a Martinem Zikmundem, aby si nakonec obhodil Sedláčka a dostal se až do rohu soupeřova pásma. Odtud nahrával za Effemberkovu bránu rozjetému Alanovi Šrámkovi a jelikož Letci nechali před bránou osamoceného Jiřího Kadavého, kterému Šrámek okamžitě přihrál, tak po jeho střele z voleje byl stav zápasu bleskově srovnán – 1:1. Neuplynula ani minuta, když Josef Řeháček nahrával na červenou rozjetému Tomášovi Markovi. Tomu stál v cestě už jen neškodný Petr Jelínek, kterého si bez potíží objel a tváří v tvář Lukášovi Effemberkovi zakončil blafákem do levého růžku – 1:2. V 7. minutě to byl střelec předchozí branky Roztok Marek, který z rohu v útočném třetině nahrával do jízdy Marku Rychlovskému. Po střele zvoleje prosvištěl puk mezi levým Effemberkovým ramenem a tyčí za čáru – 1:3.

V 8. minutě projel mezi třemi Letci z vlastní třetiny až před Effemberka Martin Albrecht a po střele ke vzdálenější tyči zvýšil na neuvěřitelných 1:4! Letci byly na ručník. Hráči Roztok naopak při chuti a zaměstnávali Lukáše Effemberka až do konce první třetiny. Čtvrt minuty před sirénou ukončující první třetinu přidal po sólovém úniku další branku Roman Pistulka – 1:5 a bylo prakticky po zápase.

Letci ve druhé třetině sice zlepšili hru a se soupeřem srovnali krok, ale přineslo to jen snížení na 2:5, když Michal Teichman v bráně Roztok pustil za svá záda střelu z dálky od Jardy Sedláčka. Jelikož v závěrečné třetině již branka nepadla, udělal tečku za zápasem gól Pavla Zázvorky necelé dvě minuty před odchodem do šaten. Roztoky předvedly ukázkovou kombinační hru, přesnými nahrávkami „naslepo" ukázaly svému soupeři, jak se má hrát hokej. Pokud Letci nezmění něco podstatného ve svém herním pojetí a pokud jim trenér J. Kozák nenaordinuje jinou taktiku a nepřiměje je k zodpovědnějšímu výkonu, mohou v dalších dvou zápasech s Turnovem a Těpeřemi dopadnout stejně.

Ohlasy po utkání, Jarda Kozák (Letci): „Tento zápas nám ukázal, v čem se máme zlepšovat a je toho dost! Roztoky vyhrály zaslouženě. Byly lepší ve všech herních činnostech."

Michal Teichman (Roztoky): „Utkání, na které se každý hráč těší, rozhodla první třetina. Po inkasované brance jsme přidali a zvýšeným důrazem a tempem jsme zápas otočili. Myslím, že vývoj utkání Letce zaskočil a z toho pramenilo množství chyb, které produkovali. My jsme utkání po získaném náskoku už dohráli bez chyb a zaslouženě brali tři body."

Fakta: Fišar, Sedláček – Kadavý, Marek, Rychlovský, Albrecht, Pistulka, Zázvorka. HC Čeští Letci: Effemberk – Syrůček, Jelínek, Fejfar, Sedláček, Blažej, Karban, Dressler, Fišar, Zikmund, Kohút, Václavec, Zajíc, Sehnoutek.    Petr Čepek