Hokejový tým z Nové Paky, HC Čeští Letci, odehrál v rychlém sledu dvě utkání ve třech dnech. A v obou byl stoprocentně úspěšný.

Co rozhodlo

HC Čeští Letci – HC Devro Jilemnice 6:1 (4:0, 2:0, 0:1). HC Devro Jilemnice založili zápas na houževnaté obraně. Letci se dokázali poprvé prosadit až v polovině první třetiny. Martin Lepka našel na druhé straně soupeřovy brány volného Dana Fišara a jelikož se Matěj Bergemann v brance Devra nestačil přemístit, Dan Fišar střelou z voleje zakončil – 1:0. Další branka padla v desáté minutě. Fišar vyhrál vhazování, poté puk přenechal Štěpánu Dresslerovi, ten nahrával do mezikruží na osamoceného kapitána Letců Lukáše Karbana, který okamžitě vypálil a puk prosvištěl kolem levého Bergemannova ramene do brány – 2:0.

Letci bránu soupeře neustále ostřelovali a v závěrečné minutě první třetiny se jim podařilo přidat dvě branky. Nejprve Petr Fejfar zachytil chybnou rozehrávku od Jaromíra Pacholíka a střílel od modré. Brankář Bergemann puk vytěsnil, ale k dorážce se dostal Zdeněk Václavec a přes klečícího brankáře puk přehodil do brány – 3:0. O šestnáct vteřin později přidali Letci další branku – 4:0.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny projel celým hřištěm až do obrany soupeře Štěpán Dressler, do tandemu pak přihrál Danu Fišarovi, který střelou z mezikruží zakončil pod břevno – 5:0. V polovině druhé třetiny vyhrál vhazování Zdeněk Václavec a puk poslal do jízdy Danu Máchovi, který střelou z mezikruží zvýšil již na 6:0.

Letci ve druhé polovině zápasu již branku nepřidali, několik hráčů soupeře si při houževnaté obraně odneslo ze zápasu nastřelené kotníky. Čestný úspěch Devra zaznamenal v závěrečném dějství šest minut před sirénou David Svoboda, jenž se dostal do sólového úniku a blafákem střelou do pravého růžku překonal jinak bezchybného Ondřeje Barkmana v bráně Letců. Letci dosáhli v zápase kromě tří bodů za vítězství ještě na jiný týmový rekord v této sezóně a to, že zápas odehráli bez jediného vyloučení.

Fakta: Branky: Fišar 2, Karban, Václavec, Sedláček, Mácha – Svoboda. HC Čeští Letci: Barkman – Jelínek, Fejfar, Sedláček, Karban, Dressler, Fišar, Lepka, Kohút, Václavec, Mácha, Sehnoutek.

Druhé utkání LHL: HC Čeští Letci – HC Semily 9:4 (4:0, 2:1, 3:3). V posledním patnáctém zápase základní části Lomnické hokejové ligy se tým HC Čeští Letci střetl s celkem HC Red Deers Semily. Přestože Semilům přináleží čtrnáctá příčka a Letcům třetí, sehrály Semily s Letci otevřenou partii.

Střelecký koncert Daniela Fišara

V zápase exceloval s nedílným přispěním spoluhráčů Daniel Fišar, který se do sítě Semil trefil celkem šestkrát a připsal si i jednu asistenci.

Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě první třetiny Jaroslav Sedláček, když po závaru před bránou Semil poslal puk pod padajícím brankářem Josefem Bachtíkem za čáru – 1:0. V polovině třetiny zvyšoval na 2:0 Dan Fišar po nahrávce Petra Fejfara. V desáté minutě ujel sám Dan Fišar a jelikož na něj zezadu dorážel Miroslav Kubán, hodil puk do tandemu najíždějícímu Marku Matějovi, který zvýšil na 3:0. Stejná dvojice pak zařídila další branku Letců. Dan Fišar si vyměnil puk s Markem Matějou a než se obránci Semil stačili zareagovat, bylo to již 4:0!

O zápase definitivně rozhodla druhá minuta druhé třetiny, ve které Letci skórovali rychle dvakrát po sobě. Nejprve ujel Martin Zikmund a dokázal blafákem přesně zakončit – 5:0. Následně ujel Marek Matěja, semilský gólman ale jeho záměr vystihl, a tak Matěja zvolil na poslední chvíli místo střely nahrávku na pravé křídlo, kde byl rozjetý Fišar. Ten pak střelou z voleje zvýšil na 6:0. Ve čtvrté minutě poprvé kapituloval Lukáš Effemberk, když čelil samostatnému úniku Michala Buriánka a hosté korigovali na 1:6 ze svého pohledu. V polovině druhé třetiny bylo nařízeno proti Letcům trestné střílení, když se Jaroslav Sedláček pokusil nedovoleně zastavit semilského Filipa Kousala. Lukáš Effemberk ale trestné střílení zneškodnil.

V první minutě závěrečné třetiny využili Letci nepozornosti semilského gólmana a zvýšili svůj náskok. Ve třetí minutě hráli Letci oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě a Semilští přesilovou hru využili. Na střelu z dálky od Tomáše Halenčáka gólman Letců přes chumel hráčů neviděl – 7:2. O dvě minuty později se nedovoleně snažil zastavit soupeře Petr Fejfar a druhé trestné střílení již Semily proměnily. Proti Effemberkovi se rozjel Jakub Jiránek a po střele k tyči snížil na 7:3. Další branku Letců přidal v polovině závěrečné třetiny Dan Fišar, když veliký podíl na brance měl Marek Matěja – 8:3.

V deváté minutě odešel na trestnou lavici Martin Zikmund za vražení. Letci v oslabení obstáli, ale dokázali také vstřelit i další branku. Dan Fišar zachytil v útočném pásmu chybnou rozehrávku Tomáše Halenčáka na Dušana Mráze a dělovkou z úhlu vymetl vzdálenější roh Bachtíkovy brány – 9:3. Tečku za zápasem udělala branka Evžena Hádka dvacet vteřin před závěrečnou sirénou, který střelou švihem poslal puk pod břevno Effemberkovy brány – 9:4. Svůj nejlepší zápas v barvách Letců zde odehrál Marek Matěja, který vstřelil jednu branku a na další tři nahrával Danu Fišarovi.

V dalším zápase již nadstavbové části čeká Letce v neděli od 16 hodin souboj s celkem Syřenova.

Fakta: Branky: Fišar 6, Sedláček, Matěja, Zikmund – Buriánek, Halenčák, Jiránek, Hádek. HC Čeští Letci: Effemberk – Fejfar, Sedláček, Fišar, Zikmund, Kohút, Semecký, Václavec, Zajíc, Sehnoutek, Matěja.

(pč)